top of page
  • Obrázek autoraVoita

Další kolo s úřady

Uplynulé tři dny byly... zvláštní.

Moc jsem toho... nenachodil.

Ale teď mám znovu... plán (bacha spoiler).

(můj) zákusek pro rodinu (sledující kriket)

První přišly skrze mého kanceláře obvolávajícího kamaráda novinky, že policie mě vnímá jako podezřelého a nedovolí mi návštěvu příhraničních oblastí. Co jsem těmhle v moci si libujícím úředníkům udělal?

Nicméně nejvyšší kopec země je přímo na hranicích a tak si nemyslím, že bych se tam dostal, i kdybych nakrásně směl do okrajových oblastí sporné zóny. Naprosto slepé místo, z pohledu mezinárodních pozorovatelů.

Já to nezměním.

Pro oddech navštěvuji místní ZOO, ale moc mě nerozveselí. Tak polovina zvířat má klece po Japonsku a dvakrát radostí rozhodně neskáčou. Alespoň ale vyhrávají soutěž o pozornost, byť jsem ze začátku vypadal na zdatného soupeře, a to mě těší.

všichni sledují novináře

S mořskou cestou zablokovanou nemám moc na výbr. Buď odletím, nebo se vrátím do Indie. Nebo přeletím do Indie. Mohl bych se tak přeci jenom vrátit do Pákistánu...

Zjišťuju detaily, což ve výsledku zabere několik dní.

Průjezdní víza Indií platí na 72 hodin, ale už nikde nedokážu najít spolehlivou informaci, jestli by mě do země vpustili po pozemním přechodu. (Na eVisa se totiž musí přiletět.)

několik šťastlivců

Indická ambasáda je plná lidí žádajících o víza; chtěj bakšiš už jen za vpuštění dovnitř. Tam mi je sděleno, že než se se mnou bude někdo bavit, musím vyplnit online formulář se žádostí. Tak nebo tak bych se musel vrátit, protože transitní víza se dávají pouze do pasu.

Vracím se tak k plánování a zjišťuji, že tři dny ke klidnému přejetí Indie nestačí. ŠÍlenství, jak je to velká země. Teoreticky bych to stíhal vlakem, pokud by neměl žádné zpoždění. Ale jen rezervace jízdenky na poslední chvíli, ze zahraničí, bez Indický karty nebo čísla...

Vzdávám to. Pokud do Indie přeletím, tak můžu zažádat o ETA, Indický eVíza a ušetřit si další výlety na ambasádu a logistickou noční můru s předáním a přebráním nazpátek svého pasu. O stresu z doufání, že vlak v Indii bude na čas nemluvě.

O den později dostávám email. Má žádost o indická víza byla zvážena.

V krku mám knedlík - buda ona smazaná, nikoli zamítnutá, žádost o prodloužení předchozích víz mít negativní důsledky? Být vyhoštěn ze země tolik nevadí, při žádosti o víza se na to nikdo neptá. Ale obdržet zamítnutou žádost by se mohlo negativně promítnout do budoucích cest.

Žádost je schválena.

Dokončím cestu, kterou jsem započal, byť o dva měsíce později, než jsem očekával.

Máme před sebou závěrečných 3.5 týdne v Pákistánu.

12 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

댓글


Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page