top of page
  • Obrázek autoraVoita

Den úvah

Štěstěna

nebo Bůh

kušuj

mě do adventistické školy zavála před nedělí, která se tu světí o den dřív. A tak, po sváteční snídani, jsme se vydali do třídy přetvořené na kostelní sál. Nebyl moc velký, ani přeplněný, ale křesťanství má v Bangladéši minimální zastoupení a já nevycházel z údivu. Nicméně první z kamarádů v onom řetězci pracuje pro ADRU, která v Bangladéši operuje dlouhé roky, a tak to vlastně není překvapující.

přední výhledy


zadní výhledy


setkání

Celá ranní ceremonie byla samozřejmě v Bengálštině, se spoustou mluvení a trochou zpívání - živý sborový zpěv sem neslyšel jak dlouho, a tak jsem tuhle část ocenil - a já se uchýlil k tradici, co se mnou je už do výšky a dal si šlofíka. Nesuď mě, něco uvnitř mě se nedokáže soustředit a vydává se prozkoumávat vlastní světy. Stejně to není na víc jak minutku nebo dvě.

skryté vodní plochy

opuštěný

vypuštěný

Když přednášky a debaty završila krátká modlitba, byl náhle čas k obědu... Neděle jsou plné povinností, že? Ale místní komunita svou pohostinností vyrovnává mé letošní návštěvy všech dalších náboženství. Není to zajímavé, jak víra v něco většího, než vlastní malé ego, umožňuje vznik podobně nesobeckých osobností?

Nezištná pomoc, pohostinnost a dobrá vůle se vždycky oplácí dalším lidem v řetězci a já si rád myslím, že jsem most, po kterém dobrá vůle z míst, kde jsem, přechází k tobě. Napiš do komentářů, jestli ti deník pomáhá vidět ostatní v příznivějším světle a být k nim vstřícnější.

do přístavu

naplaveniny odlivu

zakotvené lodě

bok po boku

A to už byla půlka odpoledne pryč a já se ani nedostal ze školy. Sebral jsem energii aspoň na krátkou (okolo deseti kilometrů) procházku. Pokud se ptáš, proč nepřestávám chodit, tak je odpověď triviální. Jak se zastavím, obklopí mě lidí s pokaždé těmi stejnými otázkami. Už jsem je zmiňoval. "Evropa. Narnie. Steven. Sedm. Ostatní? Všechny jsem je uškrtil..." Pokud spolu někdy strávíme noc v jedné místnosti a uslyšíš mě opakovat tuhle litanii, tak budeš vědět přesně jakou noční můru mám.

Poznámka pro sebe: nedostaneš se nikam bez znalosti místního jazyka. Nakolik jiná byla moje zkušenost v Japonsku - ale trvalo mi přes rok začít mluvit a téměř dva, než jsem měl první smysluplné konverzace. Jak se k nim dostat za měsíc?

zábava na pláži

ztracený západ slunce

Ponkaj, můj Adventistický průvodce

je velmi kamarádský :)

Téměř se konal západ slunce, ale zatímco jsem hledal dobrou lokaci pro fotky, tak slunce vzklouzlo do večerního oparu o pár minut dřív, než by našlo oceán. Zůstávám ve městě několik dní, tak budu mít další pokusy - a s trochou štěstí se mi i podaří vyjet mimo, někam bez věčného smogového oblaku. Je něco takového vůbec v Bangladéši možné?

24 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

تعليقات


Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page