top of page
  • Obrázek autoraVoita

Druhé kolo rozdávání hygienických balíčků

Monzun nás ráno přivítal srdečnou návštěvou a zatopil širé pláně žalem a rosou. Včerejší auťák se z nějakého důvodu neukázal a my tak byli převeleni do TukTuku. Určitě pomáhá s větráním, ale s přepravou zbývajících 400 balíčků, 5 žen a 2 bělochů už tolik ne. Napůl jsem čekal, že se všichni vlezeme po asijsku, ale nakonec první jely balíčky a my jsme následovali.

bereme cokoli co s hýbe


cestou

Dnešní škola se zdála více než dvojnásob velká (včera jsme rozdali 200 balíčků) a jakoby k potvrzení mého dojmu přišel ředitel s reproduktorem. A tak se dnes něco nového dozvěděla celá vesnice. V určitém smyslu to dává smysl, protože myšlenkou je zbavit téma stigmatu a přiblížit ho lidem. V tom jsme určitě uspěli.

přípravyVelikost školy a venkovního shromáždění se odrážely ještě v jednom ohledu. Jak já, tak Bud jsme byli neustále uhánění o selfie, které šly rovnou na TikTok (ne, to není to taxi, ale aplikace). Spolu s Facebookem je to hlavní socka v celém Himálaji. Zatím žádná zmínka o Threads, ale ani Twitter nebo Instagram tu nejsou příliš známé.

přední linie


zadní linie

Celý proces byl tak hladký, že většina dívek stihla odejít, než jsme měli příležitost udělat povinnou skupinovou fotografii pro vládu. Několik posledních školaček, které jsme ještě chytli, bude muset stačit. Vždycky mě to stresuje, když jsem požádán o oficiální fotografie - jako tehdy, když jsem se téměř stal fotografem pro autobus pákistánských novomanželů. Čím starší je má výbava a čím víc prasklin se na ní objevuje...

rozdávání

Po poledni se vrátilo horko; většinu volného času trávíme rozplácnutí pod divoce rotujícím větrákem a přežíváme.

střecha


poklidně si pokuřující domek při západu slunce

Humanitární pomoc, které Nasreen zajišťuje mezinárodní financování a Sahin ji poté rozděluje na místě, je pouze polovinou jejich místních aktivit. Druhá polovina se týká těsnější spolupráce s dospělými ženami - nicméně podrobnosti si necháme na zítřek. =)

35 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

Comentarios


Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page