top of page
  • Obrázek autoraVoita

Hvězdy IRL streamování

Komplikace: SIMky z jižní části země nefungují v severních regionech.

Řešení: pořízení SCO SIMky, jediného operátora, kterého armáda v oblasti povoluje.

Háček: SIMka, pokud ji kupuje cizinec, musí být autorizována z kanceláří v Islamabádu. A pokud se chlápkovi za pultem dvakrát nechce do papírování, aby žádost poslal... tak to nějakou dobu potrvá.

SPZky na přání

S žádostí o vyplnění žádosti založenou jsem vyrazil za starým známým. Qayum je jedním z nejpřátelštějších lidí které znám, stará se v Gilgitu o bezdomovce a postižené, okrem spousty dalších záležitostí. Má v centru malý krámek, z kterého vyhlíží a 'loví' cizince, aby si měl s kým povídat. Blázni, o které se stará, toho moc nenamluví. Ulovil tak i mě.

Je tak trochu legendou v cestovatelské komunitě a tak by mě mé následovné setkání nemělo moc překvapit.

první večer na severu

Před několika dny, během streamování v Lahore, mě jeden z diváků upozornil na německou rodinu s dvěma dětmi, desetiletou holčičkou a osmnáctiměsíčním chlapečkem., cestujícími v obytném voze severním Pákistánem, na plný úvazek streamujícími.

Od pohledu byli úplně na severu, až za Hunzou a tak jsem si řekl, že kouknu, kde jsou, až se sám dostanu do Hunzy.

Qayumův krám

Teď jsem vcházel do Qayumova krámku, kde mě krom něj a jednoho blázna přivítala i paní s dvěma dětmi a německým přízvukem. Kde jinde by měly být, než v té nejlepší společnosti ve městě? Vlastně to naprosto dává smysl.

Oba jsme se trochu rozpovídali o slastech a strastech streamování z role tvůrce programu. Pro nás oba to bylo prví setkání s dalším toulavým streamerem.

ranní výhledy

Nejenom že, jako rodina, cestují a streamují na plný úvazek (120-160 hodin za měsíc) v zemích, do kterých se mnozí bojí byť vstoupit - do Pákistánu přišli přes Irán, a mají i víza do Číny a Ruska, okrem dalších zemí - jak Milka, tak René mají zároveň i další povinnosti nad rámec celého živého cirkusu. René nahrává videa o cestování, které točí po straně ke streamu, Milka si skrze na dálku spravovaný výzkum udržuje pozici archeoložky na Německé univerzitě.

A jestli todle neni úžasný a 'žij-svůj-sen' a 'nic není nemožný', tak už si neumím představit, co by tím být mělo.

Qayumův hotýlek Serene Guesthouse


A na co čekáš ty? Zítřek nikdy nenastane...

snění o svobodách zítřka

Reného a Milčin stream: https://m.twitch.tv/renekreher

Milky dojmy z Qayum (procvič si Němčinu, nebo použij překladač): https://www.instagram.com/p/CzIaqH8oDpJ/


PS.: Pořád nemám funčkní SIMku a tak je tenhle příspěvek spíše uspěchaným sledem slov psaným předtím, než budu vyhozen z kavárny ---

PPS.: Vypocenej po dlouhých momentech zoufalství na platformě vytvořené bohatýma děckama z Kalifornie, který si neuměj představit, že někdo nemá perfektní připojení x-x

PPPS.: Reného jsem vlastně ani nepotkal, protože rodinu přijel vyzvednout akorát když jsem byl ve městě za další marnou pochůzkou :(

19 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

Comentários


Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page