top of page
  • Obrázek autoraVoita

Hygienický den

Jest dnem, kdy se školní třída jde do řeky týmově vykoupat. Chudší z dětí jej kombinují s pracím dnem a do vody skáčou v oblečení.

Cizinci a další podprůměrně obratní jedinci zůstávají trčet venku na dešti a řeku si poté odnáší domů v kapsách a botech.

policií placená pekárna

bramborový závin - cenově za dva kuřecí

šplouchající škola mimo objektiv

jeden pro vodníka...

Otec vlasti s dcerou

Na začátku jsem, v nadšení z možnosti placení kartou, vzal týden v Kanceláři, a tak jsem měl extra den na bezcílné toulání, běhání za psy a schovávání se před deštěm.

V nemokrých okamžicích se mi povedlo doběhnout na výstavu letadel, vedle které jsem posléze spatřil metro a znatelně pookřál; má jezdit až na letiště a já místo toho trávil přes hodinu v autobuse!

Je otevřenejch deset stanic, první paprsek do města prý za dva týdny. Pokud budu Bangladéš opouštět přes Dhaku, tak se mi třeba podaří se svézt...

mezi monzuny

veřejná doprava / politická autokáda blokující na 15 minut dopravu

muzeum mikro-transakcí: za vstup do letadla se připlácí

přistávající prezidentské letadlo

stavba metra

Improvizovaný plán mě posadil na motorku s mapou udávající 20 minut na přejezd deseti kilometrů. Trvalo nám to hodiny téměř dvě... jasně to odhalilo výhody rikš, se stříškou, kde bych si aspoň mohl číst.

Obezlička; pokud rádi sbíráte cokoli geekovského, mrkněte na knock.com.bd a můžete si porovnat ceny a nabídku s Bangladéšskými sběrateli.

momentálně poslední stanice metra

jedna z nejvyšších budov Bangladéše

pokud mám utratit extra za véču, tak ať má aspoň styl

menu k nezaplacení

('potřebuji jakoukoli pomoc, mluv prosím se starost osobou' atd)

jabko, ananas, kešu v kořeněné omáčce - moc dobrý

2 národní svatyně: mešita a fotbalový stadion

Veškerá snaha o komunikaci s místními zatím vychází naslepo. Sdělování země původu v to nepočítám. Chtěli by lidi vědět víc, jen jim brání jazyková bariéra, či dále jejich zájem prostě nesahá? V hlavním městě jsem doufal ve větší úspěch. Jak se mi povede mimo jeho hranice jsou příběhy následujících tří týdnů; zítra večer vyrážím.

23 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

Comments


Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page