top of page
  • Obrázek autoraVoita

Ještě jednou Hoon

Úterek uplynul zcela bez příhod.

Několikrát jsem Sahlanovi navrhoval různé varianty, jak bysme mohli spáchat jeden výlet společně - a v jeden moment to i vypadalo, že se někam vypravíme...

A pak ten moment uplynul. Protinávrhem jsem měl jít na místní univerzitu si popovídat se studenty, což také znělo jako přijatelný plán na volný den.

Jenže pak se Sahlan vzbudil ve dvě odpoledne, a byl klid. Odpočinek jsem ale potřeboval, a tak jsem si stěžoval jen symbolicky.

úterý


zpátky na svazích

A tak vznikl poslední plán ze zoufalství; o víkendu už totiž musím být zpátky v Islamabádu.

najdi chatu


horské stezky

Stan nemám, ale vím o chatě, ke které se dá dojít. Vím, že je otevřená, a nikdo tam neprudí. A cesta i výhledy jsou jak z pohádky.

A já pořád nic nenatočil.

noc

A tak jsem vzal kameru nahoru do Hoon chajdy a naštěstí jsem tentokrát nikoho nepotkal, jen stáda jaků pasoucí se ve výšinách.

vrchol Duran

Duran (L), Rakaposhi (P)

Byl z toho příjemný večer, i když z měsíce je jen srpeček a z nočních fotek tak sešlo. Místní kamínka maj pekelnej tah; voda se na nich vaří rychleji, než na plynovým hořáku. Ale bez přikládání do minuty zhasnou. Půjčenej spacák, už tradičně s rozbitým zipem, byl ale teplej víc než dost.

komplet Ultar

komplet ledovec z Ultaru

Lady Finger (paniččin prst) vrch před vrcholem Hunza

Východ slunce jsem přeskočil, z představy, že někam polezu ve tři ráno se mi dělalo mdlo. Je konec sezóny a tak se to smí.

Na nejvyšší špičku v Hoon hřebeni sem po několika netrefených cestách vylez o jedenácté a měl sem štěstí; snad poprvé za celý rok, co se Ultar neskrýval v mracích!

A tak z toho bylo pěkné zakončení výletu na kameru.

zas mi ta výška leze do hlavy


i na vrcholcích je provoz

Cesta dolů, od chaty i s batohem, zabrala nehoráznou spoustu času. Extra váha na zádech je poznat a nutí člověka vážit krok; uklouznutí je o to nebezpečnější, když klouby na vyšší hmotnost nejsou uvyklé. A hora je veliká a z cesty se sejde tak snadno...

šípek, poslední přeživší počasí i výšky

slušivý klobouček na Duranu

zpátky v Karimabadu

Zpátky jsem tak ve výsledku opět byl se západem slunce. S potěšením jsem zjistil, že ostatní pokoje mají funkční a dokonce horkou sprchu, a den pokojně zakončil posledním zimním večerem s klukama nad kriketem, člobrdem a přímotopem - jejich první měsíc z půl roku sezení za pecí (v kuchyni).

Já zítra vyrážím na cestu zpátky.

16 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

Comentarios


Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page