top of page
  • Obrázek autoraVoita

Jižní Výspa

6AM, centrum Chittagongu.

Autobusy tu jezdí, že by se řidiči Formule 1 nábožně klaněli a občas to nese ovoce. A občas... to znamená extra čas na zabití.

Včera jsem napsal kamarádovi kamaráda kamaráda. Odepsal mi, že u něj můžu zůstat, ale další detaily už nenabídl.

Inu, výborná výmluva pro další dávku HPMOR, abych se nemusel bezcílně tahat s báglem po městě. Harry je přechytračenej, aby sám sobě vysvětlil, kdo doopravdy byli jeho rodiče. Výborný čtení.

NeVegetariánské / první dojmy

V půlce rána se s mým dobrodincem dohodneme, že v souladu s tradicí Bengálské pohostinnosti mě rád ubytuje na pár nocí zdarma. Otázka kde i nadále zůstává bez odpovědi.

Nohy už se mi ale kroutí pod stolem a tak vyrážím za nejbližším papírově zajímavým bodem na mapě - námořním / vojenským muzeem.

Dneska, páč je Bengálský víkend, otevírá až o čtvrté odpoledne. Ptám se, jestli se můžu vrátit na ten samý lístek a jsem ujištěn, že to není problém. Nádvoří je nicméně plné exponátů a tak si procházím alespoň to a nakonec si sednu do stinného kouta.

velký hračky

A hodiny nerušeně plynou.

Sleduji dvacítku zaměstnanců, jak místo cídí, až se jeden z nich smiluje a nabídne mi kafe. Svatej člověk. Moje kapesní powerbanka umírá když telefon hlásí 25%. Vypadá to, že jsem si na sebe ušil závod s časem.

Od týpka nic.

přechod dovnitř

Líně se okolo mě protáhne čtvrtá hodina a já si házím kostkou, jestli ještě počkat nebo celou záležitost odpískat jakožto vtip na můj účet a jít se ubytovat do hotelu, než všude nasadí noční přirážku. Ale, páč pořád lelkuju u muzea, tak se nejdřív zajdu podívat dovnitř.

Píšou tam něco ve stylu buď chytrej a narukuj k námořnictvu, ale po odhlédnutí od historie vraždění je muzeum vcelku pěkné a přetéká dětmi, když už je ten pátek.

Baterka telefonu bliká na 15% a mě se fakt nechce rozdělávat batoh a tahat z něj velký powerbanky, který sem nosil na vícedenní horský tůry bez elektřiny.

podmořský pokoj

Jsem stěží pár minut od hotelu, kde chci usmlouvat ceny nabídnutý online rezervačníma portálama, když mi chlápek napíše. Můžeš zůstat.

"...kde???" "dám ti vědět."

Telefon se překulí na 5% a ztichne.

nejhezčí západ slunce ve městě

Otráveně zamířím do reštyky a máchám rukama než si ujasníme, že potřebuju dobít šťávu, ne přecpat žaludek. Nechají mě se zapojit. I tak to vnímám jako prohru, ale aspoň zůstávám na příjmu. Další půl hodiny...

Snažím se nebýt vtíravý, nechat pánovi prostor i možnost mě kdykoli odmítnout, ale padá tma a já bych skoro rád věděl, kdy budu dnes v tomhle městě o více než pěti milionech duší spát. Většinu baví na mě prostě pokřikovat, pár se jich ale upřímně tázalo, jestli nepotřebuju pomoct. Musí to být tím, že stárnu, když se snažím hledat odpovědi na takhle triviální dotazy předtím, než nastane jejich čas.

Přijde mi, že za to může tenhle rok. Spaní uvnitř mě rozmazlilo a odnaučilo vnímání volnosti. Příští rok se budu muset posnažit a vrátit se pod hvězdnou oblohu.

tak jsem byl blízko

O nějakou dobu později mi na telefon pípne adresa.

Ať dojdu.

Lokace je o několik kilometrů vedle, ale s trochou pomoci nacházím to správné veřejné CNG (vlez, kdož se vlezeš, a jedeš) a vyrážím.

Konečně.

Pak onu adresu najdu.

Svatá Matko

17 zobrazení2 komentáře

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

2 Comments


😁

Like

Strejda
Strejda
Oct 14, 2023

No pekne, chceli ťa ubytovať v polepšovni.

Like

Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page