top of page
  • Obrázek autoraVoita

Malá ochutnávka

Dneska jsem potkal Saroshe, dalšího z mých nových vysokohorských známých. Náš společný čas dalece předčil mé nejtroufalejší představy. Abych večer mohl náležitě zpracovat (pro sebe, i pro tebe), potřebuji víc času. A jelikož mám před sebou nabitý víkend, vrátíme se k tomuhle střípku času příští týden. Do té doby tě zanechám s malou ochutnávkou architektovy závěrečné rady.

"Musíš přijmout realitu toho... že vždycky budou velké rozdíly v každém z nás. (...) Tedy nejde o to, kdo má pravdu a kdo ne, jde o to najít, kam pasuješ a nechat se unášet proudem.
"Protože jak si jednou začneš všímat nepravd (....), nikdy se nedobereš konce. Vždycky budeš nespokojený.
"Ale když najdeš stezku mezi kameny a mezerami, kde se můžeš volně hýbat, postupovat dál... v tom je život krásný, myslím.
"Když vnímáš (...) někoho zarputile tvrdícího něco, s čím nesouhlasíš, začne tě to prudit. Pro mě je klíčové si uvědomit, že to je jeho názor. Jeho perspektiva, rodinná výchova, prostředí kde vyrostl, co z něj mluví.
"A když je tvůj názor jiný, tak do řeky vložíš své dva kousky dřeva a necháš se unášet proudem.
"Zvou mě na různá místa, plná všelijakých zvuků. Já do nich vložím svou zkušenost a tichost, dám jim dva malé nápady, na které nepomysleli.
"Pokud začneš vynášet rozsudky, myslím... bude v tobě bobtnat nepokoj.
"Pro mě to je o přijetí rozdílů a přidání hodnoty z mé zkušenosti, mým způsobem myšlení, který se vyvinul v průběhu let.
"A snažím se věci posunout směrem, o kterém věřím, že dává smysl.

Směrnice, vedoucí mě počátkem monzunu, který konečně zahalil zem.


6 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

Comments


Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page