top of page
  • Obrázek autoraVoita

Mimoň

"Ne, to nepůjde."

Autobus na sever mi jede večer a má snaha o úschovu batohu v hotelu se nesetkala s pochopením.

nepříjemné

O půl hodiny později mě mladý číšník vysypal z poloprázdné restaurace, že už jsem dojedl a místo je potřeba pro další hosty. Tak jsem zaplatil a s batohem se odvalil o lokaci dál.

Thali = Dal Baht na steroidech

U vstupu do parku mi batoh uschovali. Čímž se ukázal foťák, visící mi u boku. Dovnitř nesmí, ale na strážníci ho také nechtěli. Pak ho do jedné ruky čapnul policajt, mě do druhé a šli jsme... do knihovny. Tam jsem do sešitu zapsal model, který převzali, a pak až mě pustili dovnitř.

na značky - připravit - odpich!

Utnut vysypáním z restaurace, zamířil jsem rovnou na záchod. Můj rozložitý, uniformovaný průvodce následoval v mých stopách. A tak můžu potvrdit, že nejsem jediný, kdo na toaletách zní jako startující vesmírná raketa a křičí jako kosmonaut, co si zapomněl skafandr.

všichni jsme Buddhové

Parky jsou v Indii vtipná místa. Dvě duše opačných pohlaví zde totiž smí propojit svůj osobní prostor. Nesmí to ale přehnat, jinak přiběhne strážník zuřivě pískájící na píšťalku a jednu dvě jim přilepší bambusovou holí. Co už je za limitem záleží, samozřejmě, čistě na osobě s holí a píšťalkou.

Harding Park

Další drobné Patna zádrhely:

  • Třicet minut čekání na číšníka neochotého obsluhovat cizince, který při placení okatě vytáhnul z účtenky mentolku.

  • Účetní ostentativně zkoumající, jestli mu neplatím padělkem.

  • Kluk co nikdy neopustil Bihar (stát), ale přesto zaujatě hlásí, jací jsou Pákistánci jeho nepřátelé.

Patliputra Karuna Stupa

Pohlednice:

Chyba č.1: pohlednice je z Nepálu - a obrázek známky úředníky naprosto zmátl.

Chyba č.2: pohlednice je česky - teda, napsal jsem Czechia, pro šetření místem, což neuznávají lidi ani v Čechách, natož v zahraničí.

Chyba č.3: vlezl jsem na poštu zadním vchodem. Postupně, skrze zmatené úředníky, jsem se propracoval až k poštovnímu řediteli celého státu.

Ten uměl anglicky, díky čemuž jsme mohli vyjasnit první dvě chyby. A pak už to kluci šikovný zvládli, než jsme s ředitelem stihli vypít čaj a sníst sušenku.

pro Brukliho

Mr. Hammad Zafar a já

Dojel sem na špatnej autobusák. Úplně na druhý straně města. Tak nový Rapido: 45 minut cesty, 15 minut k dobru. Dostal sem prvního motorkáře začátečníka za půl roku pod horama. Nemít helmu, která je v Indii povinná, vyškubu si vlasy. Aspoň už vím, proč mají helmu.

najdi svůj!

Na Patna autobusáku v každý jeden moment stojí a z něj vyjíždí několik set autobusů. Nedoptal jsem se, ale slepým štěstím jsem o svůj bus doslova zakopl, když ze stanice vyjížděl.

Na rozloučenou mě pod koulema chytila hádej-co-sem LGBT osoba. Bakšiš sem jí nedal.

spací přihrádka pro jednoho

A to sem v centrální Indii strávil jeden den.

19 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

Comments


Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page