top of page
  • Obrázek autoraVoita

Monzun je Zpátky.

Půlnoc si protáhla svoje sametové tlapky a hromovým mrousknutím uhodila na město, čímž ho uvrhla do odvěké tmy. No co, můžeš namítnout, vždyť všichni tou dobou spí.

Ale přestaly se točit větráky a to je ve městě jako je Dhaka vynešením hromadného rozsudku smrti.

Přetížená telefonní datová síť navíc prozradila bezpočet zmírajících Bengálců vysílajících svá SOS selfíčka na Instagram.

vtipná kavárna i počasí

společník do deště

Když přišel druhý výpadek proudu uprostřed dopoledne, situace byla o poznání vážnější. V noci je přeci jen venku o pár stupínků méně a postupná rotace tělesných částí prostrčených skrze mříže je zvládá zchladit na přijatelnou mez. A s trochou trpělivosti na človku třeba přistane holub jako dochucení půlnoční polívky.

V usmoleném ráně ale není před vlhkostí úniku. Víceméně jsem skončil předstíráním mrtvého brouka plácnutého napříč postelí, bezmocně očekávajíc poslední zacukání.

jako v Indii, psi tu jsou primárně cílem kopanců

ve chvíli, kdy mě vidí zpomalit, berou čáru

a nejsou v tom sami

Den to byl jak zrozený pro spontánní zástřih. I když k tomu možná dosti přispěl fakt, že hned vedle snídaňové kavárny měl vnitřní krámek holič.

V cizích zemích aplikuji postupnou strategii; zprvu se prosím o sestřih vousů a když mi na druhé straně akce zůstanou obě uši pevně na svých místech, poprosím i o zastřihnutí rozštěpených konečků u vlasů.

"Čauko chlapi, umíte Anglicky?" Schválně se ptám rychlou angličtinou, aby zkouška měla smysl.

Úspěšni v testu, rozestavili se okolo mě rovnou tři holiči, povzbuzující a radící tomu s nůžkami. Když obdrželi můj návazný požadavek, tak se všichni rozjařili a majitel holičství kadeřníkovi vzal nůžky, protože se chtěl blýsknout sám. Dle jeho slov jsem si vysloužil střih na Ibrahimoviče, známého švédského fotbalistu. Jinými slovy se roztřepených konečků téměř nedotkl, za to mi pročistil místa okolo uší (na chvíli jsem zbystřil) a za krkem. V místních teplotách to je nicméně dost účelné.

Svůj výkon pánové odhadli na 150 korun, což je o něco více než jsem platil v Pákistánu nebo Nepálu, ale taky se tu o mě starali tři. A pořád to je o poznání míň, než nejlevnější indickej skammerino.

pohleď, Vojta po Bengálsku (připomíná Starýho Slona)

vzorky k porovnání

Taky jsem se přesvědčil o jedné zajímavé věci: veškeré podniky s dostatkem umu k nainstalování dveří a instalace zde i přijímají mezinárodní karty. Jsou tak o míle napřed vůči ostatním zemím pod Himalájemi.

jeden z nemnoha udržovaných městských parků


Odpoledne jsem dobil čekáním. Měl jsem se potkat s jiným mladým klukem, ale poté, co jsem mu sdělil, že nemám zájem o prohlídku města, se jeho komunikace vytratila. Večer mi přišla omluvná zpráva, že bral příbuzného do nemocnice.

Tak jsem alespoň zjistil, že veškeré fb skupiny o Bangladéši jsou spam (Self-Promo nebo Affiliate Marketing) a že až se vykulím z Dhaky, tak můžu na rezervaci čehokoli přes internet zapomenout.

"hřbitov intelektuálů"

netuším proč. ale hroby to mají nenáročné, nicméně úhledné

nuda je pěkná sv*ně, co?

akademická zvědavost bratra myslitele

odbor potěru škůdců

Poslední dva dny jsem, ve vyjádření soudržnosti s chlumeckými bratry Slováky, všude udával Slovensko jakožto svou zemi původu. Taky se snáze vyslovuje a lidé to po mně spíš nechtějí opakovat. Odchází pak mumlajíc si zovencko, heská sem, což je pro mě o fous lepší, než čečká 'blika.

Dneska mě jeden chlápek převezl, když se zeptal na hlavní město; Bratislava je na porozumění o řád těžší, než Praha.

zdravá dávka večerní dopravy

zmerčil sem na stánku nudle

než sem mu to stih vymluvit, prodavač je zkazil kuřecími klouby, kečupem a majolkou

zejtra do třetice - do tý doby aspoň denní dávka vovoce

v plastu, ale aspoň se cena odvíjí od barvy ovoce, nikoli mé pleti

Ukecaná cesta domů; řidič my vysvětloval, že mu akorát umřel telefon, jen aby, nad zázrakem, jízdu zrušil několik vteřin poté, co jsem mu slezl z motorky. Ale jelikož jsem čerstvě re-aktivovaný anti-korporalista, tak jsem mu tiše zatleskal za ohánění se, které mě nestálo ani kačku navíc a jemu jich několik ušetřilo.

32 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

Comments


Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page