top of page
  • Obrázek autoraVoita

Náraz do zdi (lidský/ho ega)

Pokleslé rozloučení po ránu. Slíbil jsem, že zavolám - teda - vrátím se, pokud mě Indický mocipáni uznají zasloužilého pro pár extra týdnů v zemi.

Zpátky v buse, sednul jsem si pár zastávek před tím, než nastoupila celá místní střední škola.

odjezd ze vsi Gya


Jižní Ladakh notně připomíná obří sendvič, naplněný koly do cirkulárky, která snad kdysi do Ladakhu udeřila bokem a zanechala za sebou pouze potrhané hřebeny, vyčnívající nad zem jako umělecká formace gangu žraloků.

S naprostou absencí čehokoli zeleného jsou tyto pásy studií v historii Země, jedna barevná vrstva vedle druhé, a v záři vycházejícího slunce vyzařují povzbuzující teplo.

přilákal zapálený dav

Je smutné si uvědomit, že tahle bezdechá jízda byla nejlepší části dne.

vrstvy Ladakhu


Viza kancelář v Lehu, pro povyražení všech zúčastněných, není v Lehu. Jsem si jistý, že úřednice mají stálou sázku, o kolik budou předvolaní cizinci pozdě. A pak se dohadují, jestli jsme šli pěšky, stopovali či vzali taxíka na oněch 16 kilometrů inkoherence.

Já zvolil taxík a zpozdil se o deset minut. Na pohovor k práci bych už ani nemusel chodit, tady jsem pravděpodobně potěšil bank - Inda by tak malé zpoždění ani nenapadlo, natož aby na něj vsázel.

Chtěli, abych svoji online žádost podepsal. Někdo si ze mě očividně dělá prdel, zabitej někde v zasmrádnutý, přehřátý kanceláři v Dillí.

Poslal mi o pár hodin později další email, vysloveně žádající letenku domů, "kdy se plánuješ vrátit do Čech?" Vystrašil jsem houf místních psů hlasitou formulací mojí odpovědi na tenhle dotaz.

fronta na zaplacení po vystoupení z autobusu


Můj kamarád zaskóroval a v poslední moment mi poslal oštemplovanou pozvánku do Pákistánu, pro ty druhý víza. Je samozřejmě třeba použít VPN, k práci s Páki stránkami v Indii. Ale se zaplou VPN nelze platit kartou... úžasná klička. Ještě, že mám rodinu...

zelený trojúhelník vsi Stok a za ním "zrušený" 6Km vrchol Stok Kangri

sušička

údolí z Lehu do Manali

8 dní na Indických vízech - nejlevnější let ven je přes 2.500 korun, bus do Nepálu je polovic, ale zabere dva až tři dny. A k tomu 1.250 za tamty viza.

Posledně sem vyjádření o Paki vízech měl asi za čtyři dny.

Propálení víz si podle všeho Indové cení na 7.500 i když optimistický webovky tvrděj, že první dva tejdny sou gratis.

Čína a Bhútán sou mimo, Bangladéš by šla, ale je ještě o den cesty dál než Nepál...

Je jen jedno řešení, jak to vidím.

Bollywood cafe, Choglamsar

"mocní lidé tvoří mocná místa"


Plán jít o víkendu lézt v Tso Moriri se samozřejmě už dávno rozplynul, neb se Divoký Siddharta rozmyslel a svou pozornost upřel na jiné dálavy. Říkám mu divoký z dobrého důvodu. Aspoň budu mít privilegium hnít v civilizaci, než se někdo ráčí vyjádřit ohledně mojí budoucnosti.

Nový nový nový plán je přidat se k druhému Siddhartovi a jeho odvážnému plánu na čtveřici šestek v oblasti poblíž jezera.

Čas tiká, peníze utíkají, zima se blíží a boj s byrokratickými aparáty nikdy nebyl otravnější.

dálkových cyklistů sem tu viděl tolik, že to je v podstatě mainstream

ale majitel je na pohodu týpek :)

Stok Kangri přeje dobrou noc

PSA.: Siddharta Lezec odjíždí příští týden do Dillí, začít svoji žádost o víza do Argentiny. Odhaduje, že mu potrvá měsíc a půl papírování, překládání a odevzdávání dokumentů, s několika koly rozhovorů v mezičase, pro zpestření procesu.

A tak vzpomínám na naši českou tendenci brát do zaječích, kdykoli se na obzoru objeví úředník, vštěpenou do nás za komunistů... pořád platí.

19 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

Comments


Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page