top of page
  • Obrázek autoraVoita

Na hraně útesu

"Vypadáš unaveně." ..."tak nějak. Musím odsud brzy odjet." "Líbí se ti Ladakh?" ..."líbí. Moc."

jiný hostel. pro porovnání.

Raybo vyhrává na plný čáře

Jestli jednou do měsíce se obchodníci svým oslovením natolik trefí do mé nálady, že odpovím. A ano, byl to muslim, zvoucí mě na čaj a děkující mi za poctění jeho krámku návštěvou. Přísahám, že žádné jiné náboženství nebere pohostinnost takhle seriózně. A ne, nesnažil se mi vůbec nic prodat.

jů, nová zeď. kam jenom vede? / mý oblíbený místo: psí hřiště!

akorát všichni hárali a štěkali se

Můj příběh:

Žádost o prodloužení víz byla smazána a namísto toho jsem dostal navrženo, na základě mého předloženého (falešného) data zamýšleného odjezdu z Indie, zaplacení 2.300 korun pokuty, jakožto alternativy k prodloužení víz. Možná by mi bylo - i když možná ne - na pět let zakázáno se do Indie vrátit, přijal bych-li ďáblovu nabídku.

Alternativy:

  • Pákistánská víza dostanu během 4 pracovních dní. Tak tomu bylo posledně, takže vše není ztraceno, ale je to zcela bez záruky, že se tak stane znovu. Pro tenhle případ musím být připraven na hranicích v Amritsaru.

  • odletím do Bangladéše, kde Čechy visa na letišti stojí 500 korun (Slováci to maj grátis). V tom případě bych chtěl letět přímo z Lehu do Dhaky, hlavního města, poněvadž to je nejlevnější a nejrychlejší.

  • obě alternativy padnou a já prosvištím Delhí při přestupu na bus do Nepálu, kde jsou zahraniční peníze vždy vítány, víza začínají na 1.300 korunách a není tam nic, o co bych měl letos ještě zájem.

příprava

Už jsi někdy hrál/a karty s ďáblem o svůj život?

Řeknu ti tajemství.

Je to hra s nízkými sázkami.

Ve skutečnosti to je druhý nejlevnější bank, hned po penězích.

Ale i tak je to koňská dávka adrenalinu.

Příští pondělí a úterý, kdy budu muset na slepo zvolit cestu, bude můj pulz zaznamenání hodný.
Maqsood na druhou stranu vypadal dost v pohodě. Příští měsíc se vrací do Kašmíru, kde tráví zimy. Jeho jediný povzdech byl nevděk jeho dětí, považujících za samozřejmost věci, pro které se on tolik nadřel a které on považuje za dar od Boha, který mohli, ale také nemuseli dostat.Večer začaly Ladažské oslavy sklizně sérií tradičních tanců a hudby. Jenom jsem fotil, natočený materiál jde do šuplíku k ostatku cestovního dokumentu, který se pomalu začíná rýsovat.

Všechno si to bylo dost podobné, asi jako kdybych navštívil tucet kostelů po Evropě. Lehké rozdíly, ale pokud do tématiky nejsem zapálený, tak brzy začnou splývat.Můj poslední trumf:

Konečně máme zítra vyrazit za vznešenými vrcholy Himaláje. Poslední příležitost si vyčistit hlavu a vystrčit ji nad mraky. Kéž by se výlet obešel bez mraků, neb plánujeme kempovat v 5.777 metrech. Na tvrďáky.

Téměř určitě nebudu mít přístup k internetu až do pondělí, kdy se budu vracet k pekelný partii.

Do tý doby, udělej mi laskavost, a žij každý den naplno, protože podobně jako můj čas v Indii, i ten náš má nevyhnutelné datum splatnosti, které se kvapem blíží.

23 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

Comments


Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page