top of page
  • Obrázek autoraVoita

Narozeninová oslava

Neutekl jsem.

naivní mladík

perla silnic

Sharada, jedna z mamek, mi nabídla, že můžu zůstat u ní - a vyprat si. Některé nabídky za určité riziko stojí (a navíc by bylo hrozně nezdvořilé odmítnout). Hrozba však přišla z jiné strany. Dodržujíc místní zvyk jsem pověsil vyprané oblečení na zábradlí balkonu a odešel. Jako každé nehlídané děcko, zpoza rohu se přitočil vítr a začal dělat bugr. Sebral mi oblečení a hodil ho pod balkon.

Nejsem si jistý, jak dlouho tam moje věci byly, ale je to další hold místnímu charakteru, že jsem po chvíli zběsilého pobíhání našel všechny tři ztracené kusy (polovinu mého oblečení!). Den zachráněn.

jak dopadl minulý recept? druhé kolo! Francouzská srdíčka:

500g mouky, 25g másla, 50g cukru, 220g margarínu (?), 270g vody, skořicový prášek

v troubě 15 minut, 230°C zeshora, 210°C zespoda

Večerní překvapení -

čas je teď

Jedna z mamek slaví narozeniny a byl jsem pozván. Vrátili jsme se do pekárny, což pro mě byla obrovská úleva: je snažší přežít na neutrálním místě, než u někoho doma. Je plná... mamin.

Doma bych na něco takového nikdy nekývl (krom mojí mámy). Tady... co mám safryš dělat? Usmívám se, přikyvuji, schovávám se. To když se začne tancovat. Skvěle načasovaný příchod manžela oslavenkyně ze mě břemeno ladného pohybu sejme.

to bylo těsný

Dostanu kameru, abych veselé vlnění zvěčnil a všichni jsme spokojení. Tanec je, musím přiznat, dosti podobný indickým a pákistánským kreacím. A, nakolik to mé hluché uši umí posoudit, hudba taktéž. Paralelně s tradičním hudebním vystoupením se odehrává moderní alternativa: druhá maminí skupina natáčí jeden TikTok za druhým.

taneční parket / TikTok skupina

Následuje malý dort, z něhož téměř polovina je spotřebována na přání veselých narozenin oslavenkyni formou hravé aplikace sladkého make-upu. K tomu se předá jeden malý dárek; přátelství je, co se počítá.

Všechno Nejlepší!

Vrcholem radostného večera je skvělá večeře o pěti příchutích curry. Pikantní způsob zakončení večera a srdečné oslavy narozenin.

curry od shora:

kuřecí / luštěniny / okurkový / zeleninovej mix / houbičky

25 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

Comments


Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page