top of page
  • Obrázek autoraVoita

Odhalen (APd10)

Vyrážíme pozdě. Caling mi řekl, ať si nastavím budíka na 4:30, abychom o páté vyráželi. Načež se sám vzbudil v pět a vesnici jsme opustili o půl šesté. Přišel jsem si jak Němci pozvaní na párty ve Španělsku, začínající v deset večer. Nápověda: není vhodné přijít před jednou ráno a už vůbec se nesluší stát před dveřmi, než tě pustí dovnitř, když už přijdeš v 9:59.

Je to škoda, jelikož řeka má nasazenou mlhavou beranici a s pozadím složených z bambusových domků a rýžových políček vypadá jak fotka z Instagramu umně zasazená do reality. Ale jsem moc ospalý a nervózní.

všichni slušní občané ještě spí

Džíp je přirozeně taky pozdě. Naložím batoh a čekám.

Tenhle mírumilovný okamžik si vybere Indická tajná policie k zátahu.

jinej řidič mě musel prásknout

představ si, že by tě chytli až u hranice ---

klid před bouří

Naučil sem se je poznat v Dharamshale. Vypadají jako normální občané, ale mluví Oxfordskou Angličtinou a jejich chování zrcadlí jejich mluvu. Jejich "bylo by vhodnější, kdyby..." mi připomene moji patentovaně Britskou šéfku v Itálii. Když jsem si její doporučení vyložil po svém, tak mě málem vyhodili. Teď už vím, kdy je vhodné poslouchat.

plakát o malárii / operace Spas Cizince

AP je jako Sikkim. Je rozdělený na vrstvy a každá vyžaduje separe povolení. Byť bych si (teoreticky) mohl vyřídit papír pro návštěvu hranice v Tutingu, k tomu abych se dostal tam, bych potřeboval ještě jinej štempl. A ten, jako v Sikkimu, vydávají minimálně páru. Podle regulí jsem už v Yingkiongu nelegálně, jak mi člen IB uhlazeným hlasem připomene.

loučení s Yingkiongem. a byl to takový krásný den ...

Beru si z korby zpátky batoh.

S upřeným pohledem a omluvou za způsobené komplikace jsem propuštěn a Caling mě odveze za Omakem.

U něj se rozjede telefonický superpohár. Všichni voláme Katonovi, Moně, ministrovi turismu v Delhi - Omak má známé všude - zatímco venku čeká delegace místních farmářů, kterým má Omak nyní pomáhat se zakládáním podnikání.

Když se poprosíš o pomoc, občas místo dvou prstíků dostaneš ruku i s ramenem.

Radši bys 30 minut čekání...:

a) se 4 týpkama, co v Hindi opěvují tvou krásu

b) ve 4-kolový sušičce pomaloučičku nakládaný

napiš do komentáře ---

(odpověď je hezky jedno po druhým)

Mezitím mě u Omaka vystopuje další policajt, i když tenhle už neumí Anglicky. Místní zástupce pořádku. Rozhodně mě mají v merku. Vezme si moje telefonní číslo, to, které mi prodavač prodal pod svým jménem. Policajta trochu překvapí, když mu v apce vyskočím jako pan Singh...

a to je nejvýchodněji, co to jde

legálně nebo ne

v majestátních

Himalájích

Trvá však na tom, že ve městě nemůžu zůstat. A jediná věc, která ho dokáže dostat zpátky na ulici, je jízdenka zpátky do Pasighatu pro jednoho nešťastnýho cestovatele. Jsem na severu srdečně vítán - jen co si dám papíry do rychtyku.

Byť mi Katon tvrdil, když jsem se ho ptal, že do týhle oblasti můžu, a potom mi slíbil, že kdyby cokoli, tak mi rád pomůže, ranní smršť telefonátů prorazila limity jeho trpělivosti a jen mi řekl, že víc od něj teď nemůžu chtít. Měl kádrový den blbec; dva příbuzný na cestě do nemocnice na operace, a sám byl předvolanej k soudu.

lízání si ran v kavárně: aktualizace přes 50 apek na každým zařízení

Jízda džípem nazpátek zabere polovinu času, než cesta tam v Calingově autě, které je starší, než jsme my dva.

Výhodou je, že jsem podvečer konečně mohl věnovat shánění někoho, kdo dokáže dostat moje pošetilé příhody před zvídavá očiska. Pokud máš ty znalosti v oboru a zájem pomoci, tohle je tvoje poslední šance se mi ozvat!

(Smlouva bude zrušená, pokud mě chlupatý přijdou zatknout. Ale myslím, že mě nechali jít.)

19 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

Comments


Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page