top of page
  • Obrázek autoraVoita

Odjezd z Nepálu

Pořád je vidím ve všem, co se svíjí. Pořád je cítím v každém svědění. Pořád je mám před očima s každou slizkou poznámkou.

To přejde.

to přejde

finální výměna

Přes noc intenzivně pršelo a v ranních krápavých dozvucích si říkám, že v takovým slejváku bysme daleko nedojeli. V KTM prší hodně, nepředvídatelně. Blbý město za monzunu.

vrtkavé počasí

Snídaně mi je posledním jídlem dne. Jednak, abych si podržel bankovku nebo dvě pro případ nouze. Ale hlavně protože před odjezdem z domova nikdy nemůžu moc jíst, žaludek rád testuje mou odhodlanost vyrazit na cestu. A v zemi, kde mám normálně dvacet sekund, od prvního stahu k akci, se mi nechce riskovat. Je to však jasná známka, nakolik mi pohodový život v KTM přirostl k srdci.

štěstíčko a krásné odpoledne

Na poslední chvíli si stíhám nechat opravit hodinky, bundu natrženou od protismeků a na stránky jsem vmáčknul sekci s Novinkami.

večerní chmury

Autobus nacházím bez potíží, jsem vpuštěn dovnitř. Vyjíždíme se západem sluníčka a já ve skomírajícím dni na obzoru naposledy spatřím nepálské Himaláje, hříčkou světla vyzdvižené až k nebesům.

...a odjezd!

Vůz je plný ani ne z poloviny, což nám vzadu dává prostor k natáhnutí se a můžu se tak bavit lapáním Z-ek rozházených na kodrcavé silnici široko daleko.

K hranici máme dojet o šesté ráno, kdy otevírá.


19 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

Commenti


Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page