top of page
  • Obrázek autoraVoita

Oficiální návštěvy

Konverzační počin měsíce:

"Hej! Potkal sem tohohle (jméno) bílýho chlápka, znáš ho? "...??? "Ty ho neznáš? "ne "Jo ty nemluvíš Anglicky?! "...ne! Čau!

Jaká to šance pro vymanění se z konverzace. Většinou trvá tři až čtyři dni, pokud zůstávám delší dobu v jednom místě, než si na mě bezprostřední okolí zvykne a proměna je to spektakulární. Lidi na mě přestanou pořvávat a začnou kývat. Bystřejší z nich se začnou pokoušet o rozhovory, i když jsou občas tak ulítlé, jako dnešní výkvět. Tou dobou už jsem navštívil pár krámků a lidi si všimli, že jsem taky člověk a ne mimozemšťan z cizí planety. Pozorovat tu změnu je vždycky zábava.

příprava snídaně

kuchák je na maso, zeleninu i ovoce

další ukrytá jezírka


směr centrum

Ráno sestává z další smršti telefonátů, tentokrát delegovaných na mého známého v horách, který mě na kmenové území pozval. Naposledy psal, že volá policii... a já marně přemítám. Není to poprvé, co se tohle stalo; ona náhlá posedlost potřebou mít odpověď teď. Ve výsledku to je, co mě donutilo opustit Arunachal. Když mého tamního hostitele tahle naléhavost naprosto otrávila. Ale i tady místní volají a volají, zatímco je naučený, že si jde po svém, než si úředník vypije kafe, vykecá se na sociálních sitích a pro sichr ještě den nic nedělá, aby nevypadal, že je do práce moc hrr...

Je to znamení místní pohostinnosti, nebo si myslí, že neumím den počkat?

etnické muzeum. cizinec = 13 místních. loni bylo 6.5.

tohle si přelož, stojí to za to :)

postavičky z Pákistánu

urny na jídlo

žebrákova miska

Agrabad je komerčním centrem Chittagongu a většina lodních a přepravních společností zde má svá HQ. Vypravil jsem se tam. Na západě by se o mě nikdo nestaral, tady mě vždycky alespoň pozvou dovnitř a vyslechnou. Jedna z výhod. Jdu od kanceláře ke kanceláři... a ptám se na loď. Je to ve výsledku docela zábava, která mě dostane na pár zajímavých míst. V druhém nejvyšším mrakodrapu ve městě sídlí Taaha, jejíž šéf mě pozve na čaj a guávu ve své kanceláři. Ta je ikonická; modely starých lodí, kormidel a další propriety, masivní mramorový stůl s jedním starým telefonem a dvěma mobily, perfektní výhledy na přístav... stálo to za to, i když jeho lodi, podobně jako většiny společností, jezdí na východ a nikoli na západ.

kmenová shromáždění

hodně tradiční muzeum, ale docela pěkný

výhledy z druhé nejvyšší budovy

přístav na Karnaphuli řece

vzhlížení k nejvyšší budově

V jiné kanceláři mi je řečeno, že kvůli recesi jsou nabíráni pouze místní, až se ve finále dostanu k nejvyššímu mrakodrapu města. Vrchní patro není hotové, ani střežené a výhledy tu jsou peckové, i když kvůli znečištění vzduchu není vidět ani do Zátoky o několik kilometrů vedle. Budu se muset vrátit za jasného dne.

nejvyšší budova, vrchní patro, výhledy

přátelské připomenutí:

klikni na obrázek pro zobrazení plné velikosti

členové Byznys Třídy mají také přístup k celým albům

Flickr > Albums, musíš tam u mě mít follow (sledování)

dvě nejvyšší budovy v Chittagongu

Svoje rozhovory začínám rychlou otázkou na znalost Angličtiny - snaha dostat se na loď je příliš abstraktní a divná, takže potřebuju, aby mi lidi rozuměli, pokud se máme někam dostat. Tady narážím na dobře oblečeného chlápka, co odpovídá 'můžu to zkusit', což je dobré znamení. Pokračuje vysvětlováním, že v Bangladéši je protizákonné nabírat nadbytečné (aj. supernumerary) členy, neboli že tu nelze nabírat posádku; všechny lodi jsou obsazované v Singapuru nebo Malajsii.

kurňa to slovo ani neznám

ten kluk ráno měl pravdu

...*neumím* Anglicky!

Poezie plavání v anglickém rozhovoru je po ranním setkání k popukání.

Novinky, které mi sděluje, už tolik ne.

západ slunce

vstup do přístavu

jízda domů

mý nejoblíbenější místo <3

Začít vymýšlet nový plán cesty?

Zkusit to zítra ještě jednou?

Zdá se, že přes veškeré volání budu mít den nebo dva, než někdo rozhodne o mé žádosti ke vstupu do kopců.

27 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

Comments


Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page