top of page
  • Obrázek autoraVoita

Pácháme dobro

představ si

Tvá první menstruace tě přiměje věřit, že umíráš. Nemáš žádné informace, nikdo - ani tvoje matka - ti o tom nic neřekl. Vše, co víš, je, že 'nečisté' dívky jsou zavírány s kozami a tvoje starší kamarádka na tohle zemřela před dvěma týdny. Docela formující zkušenost, což?

vyjíždíme


přeprava balíčků

Vyrážíme brzy ráno, než slunce stihne dva přítomné bělochy proměnit v chodící koule potu. Ale jako každý den tady, prádelna na sebe nenechá čekat. Znáš, jak to chodí..? Osprchuješ se, vypneš vodu a uvědomíš si, že se nedokážeš osušit, protože se už zase potíš jako pomeranč ve vymačkávači? Merino mi tu zachraňuje život, protože alespoň nesmrdím jako tlupa opic.

čekání na předávku

Stavíme u místní školy s náklaďákem plným hygienických balíčků. Dvojnásobně vítané vyrušení, protože dnešním programem byly zkoušky. Kluci mají jedinečnou příležitost předběhnout holky ve známkách, protože ty jdou na poměrně atypickou hodinu. Téma: menstruace. S kompletním obrázkem na tabuli a ukázkou, jak zůstat čistou a proč je to důležité. Z následujícího seznamu věcí v balíčku, kterou jednu položku myslíš, že všechny místní dívky znají?

  • menstruační vložky

  • kalhotky

  • mýdlo

  • nůžky na nehty

hodina lekcí ze života


balíčky / Sahin

Točím a fotím a uvědomuji si, že dělám přesně to, co jsem viděl v Nat Geo nebo BBC dokumentech: sleduji nebojácné místní při jejich úsilí o zlepšení životů svých sousedů. (Mě samozřejmě žádná firma neplatí.) Ačkoli má mé úsilí omezený dopad (klobouček, milý čtenáři), i tak se cítím dobře. Nikdy jsem nebyl příběhem, ale ---vypravěčem. Most mezi kulturami a životy. Tak je to správně.

druhej běloch a pomocník, Bud

Každá malá dívka musí podepsat papír. Formalita; ne že by na program vláda chtěla přispět, ale zajímá ji kontrola. Stejně tak mě žádají, abych napsal zprávu, která bude předána spolu s podpisy. Je třeba prokázat, že Sahin svými pokrokovými nápady místním neškodí. Nemohu se rozhodnout, jestli jde o touhu po kontrole nebo strach z šíření západního stylu života. Ale mám tušení...

předávka


❤️

To už je poledne a je horko a jelikož je monzunová sezóna, všechny děti se vrací domů, aby pomohly s výsadbou rýže. S misí budeme pokračovat zítra; zbytek dne strávím detoxikací potem, podporovanou místními pikantními lahůdkami (dal baht). Promarněná marketingová příležitost: projezte se ke štíhlé postavě a čistým střevům. Šli byste do toho? Úžasné západy slunce bonusem zdarma!

zpátky v domě

Pokud se ti příspěvek líbil - pošli srdce a sdílej ho se svými přáteli. Je to nejlepší způsob, jak mi pomoci pokračovat a snad i dělat víc. Díky!

26 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

Comments


Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page