top of page
  • Obrázek autoraVoita

Přelet nad Indií

Indický vzdušný prostor je stejně divoký a hašteřivý jako Indové snažící se zformovat frontu. Není nad poctivé naklepání v kovových útrobách letadla. Ale proletěli jsme; pár minut pod hodinu v prvním letu, dvě a půl hodinky v letu druhém.

Air Vistara je fajn společnost, i když místo mezi sedačkama odpovídalo včerejšímu autobusku.

Bez výhledů, ale stejnak sme letěli na nížinama. Delhi je extrémně nasvícené, jak by jeden čekal. Další obří letiště odškrtnutý z mojeho koho to zajímá seznamu. Pohodlí při přespávání je ve skutečností klíčovým faktorem.

ranní výjezd z Dibrugarhu

jop, pršelo

Odlétaly dva Air Vistara lety, ve stejnou chvíli, jeden vedle druhého. Jeden letěl do Delhi, ten druhý... do Delhi, s krátkou zastávkou v Guwahati. To způsobilo nemalé zmatky a pozdvižení, s lidmi průběžně migrujícími mezi oběma frontami. Mám podezření, že i ten přímý let zastavil v Guwahati a lety sjednotili, protože ani na jednom nebyla víc než hrst pasažérů.

Dibrugarhské letiště

zapojit všechny telefony, tak letišti vyhoří pojistky :D

Zvažoval jsem návrat vlakem, podle pořekadla nelez v Indii do vlaku, pokud v něm neplánuješ být aspoň dva dny. Dibrugarh do Delhi podmínku splňuje.

Ze zvědavosti jsem aj našel nejdelší indický vlakový spoj; shodou okolností také vyráží z Dibrugarhu, ale táhne se po východním pobřeží až do nejjižnějšího státu Tamil Nadu. 3,5 dne plus spoždění. Velmi lákavé.

Ale z Delhi do Lehu by to byly další dva dny a poslední informace tvrdí, že cestu vzal monzun. Takhle budu moc dny investovat jinde, a pokud vydrží počasí, protáhnout si nohy drobným přechodem hor cestou nazpátek, než se překulím do Pákistánu.

na palubě

vzdušná dvojčata

Letiště v Dibrugarhu je jedním z řady úsměvných útulků menších než průměrné vesnické obchodní centrum. Šlo by ho přehodit z jedné strany na druhou kamenem. Pokušitel by byl ve vězení dřív, než by kámen dopadl, ale rozhodně by to šlo.

Bezpečnost je na letištích v Indii urputná. Jedna prohlídka za druhou, i když nechávají vodu a v tom smyslu jsou před námi napřed.

tibetská výzdoba

Guwahati

Vložil bych sem další citát z Shantaramu, jehož druhý díl mi byl dnešním společníkem, ale začíná mi taky lézt na nervy, protože se příběh změnil v nekonečný milostný trojúhelník s pistolemi a heroinem jako kořením, a tak nás oba ušetřím deprese.

kontrola báglů číslo 17

biryani k večeři - Delhi

Radši strávím večer hledáním informací o Ladakhu. Do třetice všeho dobrého a tak se mi třeba podaří konečně proniknout za armádní linie zapovězeného pohraničí. A pak pár hodin v nějakém zapomenutém koutě, s tuctem budíků na čtvrtou ráno a finálním letem na sever.

Sedím u východu z letiště, píšu tenhle příspěvek, sluchátka v uších, abych utopil bubnování o kus opodál. Akorát dopisuju, když z východu vyjde tenhle tým. A já si nejsem jistej, jestli pár bubeníků a kamer je náležitým přivítáním Olympijských vítězů, nebo ne ... co myslíš?

PS.: Tak prej kriket! 🎉

Jai Hind!13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

댓글


Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page