top of page
  • Obrázek autoraVoita

Passing through Khulna

"Spropitný! Spropitný za pokoj!"

Ráno mě odbavuje kluk ani ne v pubertě.

Nic mu nevadí, že elektřina, voda a internet se celý dva dny střídaly v nepřítomnosti. A že celej hotel byl od osmi do osmi hlučným staveništěm.

Nechávám ho o samotě.

odjezd z Kuakaty

Volím dneska výjimečně jízdu přes den, abych mohl navštívit dalšího člena online cestovatelské komunity. Opatrný po úvodních selháních, vyvážených setkáním s Faridem, jsem nicméně rozhodnutý se nenechat odradit a pokračovat ve snaze potkat zajímavé lidi.

Interním kompromisem jsem souhlasil s odpoledním setkáním, a nechal si otevřená zadní vrátka v podobě nočního autobusu dál.

mezi mosty

Z pěti až šesti hodin v autobuse je osm a já jsem rád, že jsem se přemohl a vstal brzo, jinak by nám nezbyl žádný čas.

Až na jeden předimenzovanej šplouchanec, kterej nás na půl hodiny přišpendlil, se nic moc nestalo a uprostřed odpoledne jsem dorazil do Khulny, městečka tak nějak mezi místy.

Khulna

Po chvíli povídání si mi je nabídnuto přespání a můj chvilkový instinkt odhadne, že se jedná o upřímnou nabídku, skutečnou ukázku Bengálského pohostinství.

A možnost rozumného rozhovoru v Angličtině je lákavá. I když máme oba ucpanej nos, čiže blbě vyslovujeme, a tak jsou konverzace občas dosti cyklické.

Přelom sezón... úplně nadšenej z toho nejsem, ale nezbejvá mi, než to skousnout a věřit v to nejlepší.

zvíře k popukání

Pritish už nestuduje, ale žije ve studentský ubytovně, aby ušetřil na nájmu; platí necelých 250 Kč na měsíc - jeho rozpočet i s jídlem se vleze do tisícovky. I tak se dá žít.

pronájem sedadel bakalářům

Jakožto bankovní úředník s poslední sadou zkoušek mezi ním a vládní pozicí funguje jako účetní a vedoucí malé komunity studentů na bytě.

Je to podobné, jak koleje u nás, jen bez alkoholu, drog... a holek.

s Pritishem v jeho pokoji

Jeho holčičí kamarádka mě -nás- pozvala na večeři a já se začal připravovat na společenský večer... a pak nám byl v rychlosti na ulici předán balíček s přáním dobré chuti a "Uvidíme se zítra."

Bydlí v dívčích kolejích a jakékoli návštěvy jsou striktně zakázané.

Vracíme se na Pritishovu kolej, kde si dáváme rejži s chilli a curry ze sojových bobů a malých krabů, a dojídáme se šťavnatým pomelem. Místní ovoce téměř vyvažuje horko, vlhkost, pršáky a komáry.

17 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

Comments


Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page