top of page
  • Obrázek autoraVoita

Pikantní přivítání v Terai

Aktualizováno: 22. 7. 2023

Dalo by se usoudit, že pro cestovatele jako jsem já, bude přesun o několik set kilometrů zanedbatelná změna. To je ovšem fatální chybou.

Terai je východní region na hranicích s Indií; jižněji už v Nepálu jít nejde. Je placatý jak knoflík, pouze s nevýraznými obrysy kopců matně se ukazujícími na obzoru. Prostor mezi námi a kopci je naplněn rýžovými políčky, bambusovými háji, mangovníky a nízkými domky rozesetými mezi tím vším.

Bud, který tu pomáhá od začátku před šesti lety, mi vyprávěl, jak za korony živili téměř půl milionu lidí, den za dnem. Snad i to jim pomohlo se místním zapsat do podvědomí a získat si jejich respekt a důvěru k LWH komunitě a jejich ideálům.

dopolední výhledy

Jsem zvyklý, že si jídlo rádo hraje s mým žaludkem a převrací ho naruby, ale tady to posunuli na další úroveň. Už jsem zažil, že jsem z pálivého jídla brečel a že se mi blbě dýchalo. Ale ještě nikdy se mi nemotala hlava do té míry, že jsem musel jídlo odložit a nechat ho být. Nepřijde mi, že by bylo tak pálivé. Ale v kombinaci s místním vedrem a 99% vlhkostí vzduchu... jsem málem omdlel. A hlavně se, nikdy, neptej, jak to vypadalo na druhé straně trávicího procesu.

nenápadný zdroj mých potíží

Představ si, že na tebe volají policii kvůli randění (s někým mimo tvou kastu). A když utečeš z domu, aby tě policajti nesebrali, tak začnou rodiče vyhrožovat sebevraždou, pokud se nevrátíš... Tradice je tu, v místě, kde se mísí Budhismus, Islám a prastaré obyčeje, vším. A to je oblast, kterou se Nasreen snaží změnit.

skok do dalšího dne

Vyhrabal jsem se z postele pozdě, zkusil se najíst... a šel rovnou zpátky. A spal jsem. Víc, a víc. Dobrýho půl dne. K neuvěření. Extrémní zažívací forma jet lagu. Naštěstí jsme přijeli v předstihu a během dneška se Sahin, která operaci řídí po tom, co se z Nasreen stala mezinárodní přednašečka, scházela s lokálními papaláši. Vyjednávala povolení, abysme já a Bud a sanitární potřeby mohli mezi místní. Zejtra už ale začínáme a tak jen doufám, že jeden den ofrk a aklimatizace na místní podmínky budou pro moje tělo dostačující...

je tak vedro, že se dobrovolně sprchuju studenou

6 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

Comments


Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page