top of page
  • Obrázek autoraVoita

Prchavé dny

Následuje oblíbený bod programu, čekání. V průběhu léta a podzimu jsem vynaložil nemalé úsilí snahou zorganizovat tu expedici. Původně jsem chtěl přeskočit Ladakh, jet rovnou sem a strávit tu měsíc v horách. Vlastně to je jen další demonstrace královského fungování Pákistánu: věci se dějí při osobní intervenci. Proč by měl někdo něco zařizovat za mě? A tak plán nevznikl a já sem semka hned s koncem léta nejel ... a zbytek znáš.

Sahlan / pracovní momentka

najdi 1 rozdíl na mém testu z Angličtiny od snídaně oproti okolním zemím

není plný gramatických chyb!

co všechno se z něj dá vyčíst nechám na tobě...

Teď tu jsem a věci se konečně dávají do pohybu. Ale jelikož nikdo nic neplánoval, tak teprve nyní všichni zjišťují, jestli mají čas - protože chuť tu je vždycky. A jako v dalších horských oblastech, život doma a na dojezd motorky je tu víceméně zdarma; a na dojezd tu je tak polovina hor. Takže příhodných aktivit je nyní s relativně stabilním počasím přespočet. Půjde se dřív lýzt, horolezit, lyžovat nebo jen tak vegetit někam na slunce?

podzimní barvy

brzký večer

Už tak je to malý zázrak; všichni tyhle kluci sou mezi dvaceti a pětatřiceti a užívají života a jsou nadšení, když k sobě někoho můžou přibrat. Možná. Možná mi pak přijde účet, jako posledně. :D Ale zatím vymýšlíme, domlouváme a já se v mezičase na střídačku sluním, když slunce svítí a chvěju pod peřinou, když jdou mraky.

Karimabad

Křídla Hunzy

Podzim je v Hunze nádherný a mnohobarevný. Dno údolí je okrové, svahy zbarvené podzimními stromy a přecházející do bílé stále níže se plížícího sněhu. Sedět na střeše hotýlku a scenérii pozorovat je téměř tak pěkné, jako se mezi vrcholy procházet.

A pak přijde večír, vypadne proud - elektřina tu je zdarma, ale většinou jen na návštěvu - mě zmrznou ruce a tak si jdu pod peřinu číst, než si mě vezme spánek.

zpátky u papíru, zpátky u kořenů

22 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

Comments


Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page