top of page
  • Obrázek autoraVoita

Pryč z Gangtoku -!

Včera znovu odložený odjezd mě znovu dohnal. Na poslední chvíli se mi podařilo si na pár dní domluvit několik dní pobytu v místním hotelu přes Workaway. Snažil jsem se o to od prvního dne tady; je to jedna z variant, jak prorazit Třetí Zeď turismu a chvíli se ochomýtat v místním prostředí. Výměnou za pár hodin pomoci denně člověk dostane ubytko, jídlo, společníky. Většinou se domlouvají alespoň dva týdny, aby celá akce měla smysl.

odjíždím z města...

...daleko, předaleko. a jop, Sikkim má ve vlajce stolní lampičku :))

Klasicky, já potřebuji výjimku.

Pro focení a psaní PR článků stačí méně času :)

vstup do zeleného ráje


Začátkem měsíce se mi podařilo si domluvit Workaway v Arunachalu, posledním státě Indie a územím aktivně nárokovaném Čínou, do kterého se dostává ze všech míst nejhůř. Na neděli tam mám vypsanou povolenku ke vstupu a nerad bych ji prošvihl. Proto jsem se původně chystal vyrazit už dneska...

noví 'mrádi


Ale ve výběru mezi památkami v Assamu, státu pnoucím se pod Bhútánem, zemí ve které je vláda ještě nenasytnější než v Nepálu, jakkoli se to může zdát pobořující a nemožné - nebo několika dny s místními v Sikkimských horách. Vyhrály hory. Teda místní.

starý (mokrý) 'mrád

Rumtek je ves na druhé straně údolí, přes které je za dobrého počasí vidět celý Gangtok jako na svahu. Leží tu několik starých klášterů, klíčových památek Sikkimu. Turisti sem jezdí na denní výlety z hlavního města. Ale celkově tu je ticho, klid, prázdno. I místní se z většiny odstěhovali za sezonní prací do živějších oblastí.

královny domu


Hotel v kterém mám pár dní být a pomáhat je výstavní; sám bych se tu neubytoval. Ale teď připomíná velkou luxusní vilu, protože tu není jediného hosta. Všichni monzunoví návštěvníci jsou nasardinkovaní v Gangtoku. Kočky se nepočítaj.

A vypadá to, že tu buď čas utíká poloviční rychlostí, nebo si opomenutí zaměstnanci užívají mírumilovné prázdnoty a pracují pěkně po Indicku. Tak jsem zvědavý, jakou stopu tu zanechám. Mám na to tři dny, stěží chvíličku.

17 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

Comments


Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page