top of page
  • Obrázek autoraVoita

Rošády s deštěm (APd9)

Nový den, stará známá odrhovačka - někdo se tam nahoře musel zaseknout s rukou na mokrým čudlíku. Přišel čas změnit strategii.

Vyjíždím na sever, k hranici, do chřtánu deště a království sesuvů půdy.

sníďa

.. kerý auto vzít na cestu horami za monzunu .. ? 🤔

Chtěl jsem počkat, až se počasí zklidní, ale Katon mi dohodil příbuzného, jedoucího dnes mým směrem. Co jsem měl dělat? Cesta se jede na třetinky; dnes byla na řadě polovina vzdálenosti, nicméně po dálnici, takže pouhý zlomek času. Zítra v 6 cesta pokračuje celodeňáčkem až téměr k hranici, kde posledních třicet kilometrů budu muset dorazit o den déle, s extra papíry - pokud se tak daleko dostanu, pokud Indická armáda zrovna nebude ostřelovat sokolíky a pokud mi lejstrum dají. Vydává ho další Katonův příbuzný, takže určitá naděje se podívat k jinak pro cizince notoricky nepřístupné hranici, tam je.

bratranec Caling

za novými obzory

Jede se údolím Siangu (Brahmaputra), i zde rozložité řeky s pozvolnými kopci navádějícími ji do Indie a zpátky pod Himaláje. Mezi nimi se proplétají mlžné provazce všech velikostí. Sesuvy půdy zde dříve spouštěla přemíra stromů, která zeminu urvala; v dnešní době to bývá jejich nedostatek způsobený lidskou činností, kupříkladu stavbou dálnice...

řeka Siang

je to sranda, dokud někomu nežuchne kámen na sedadlo spolujezdce

Tvoje země Itálie nebo Německo? Česká Republika. Ah, Itálie. Bohatá země!

Cesta byla dlouhá. V jednu chvíli ale vyšlo slunce, což mě šokovalo natolik, že jsem si musel dáchnout.

nákupy u krajnice

BBQ v ceně

Nyní máš na výběr ze dvou možností:

🔵💊: Omakův dům ve městě, prakticky vedle stanice džípů. Vlastní pokoj, wifi, horká sprcha - komodity, bez kterých jsi již téměř dva týdny. K tomu inteligentní konverzace, která prozkouší tvoje znalosti i filozofickou integritu. Jídlo na světovém standardu.

🔴💊: Calingův dům na vsi, hodinu za městem. Znáš je. Na sprchu, wifi a soukromí zapomeň, k večeři dal baht a konverzace bude procvičování mantry Země? Itálie. Pěkný! Tvoje země? Mars. Pěkný! Země? Narnie. Pěkný!

do komentáře napiš svoji volbu

bacha, je to chyták

Calingovo domovský výhledy

podpovrchová úklidová četa

Caling, můj řidič a hostitel, je stejně starý jako já. V životě nebyl o moc dál, než těch 150 kilometrů, co jsme spolu projeli dneska. Do školy chodil deset let, pak byl převelen na rodinné pole. Teď má tři děti, nejstarší na počátku puberty, a čtvrté na cestě. Malý krámek a farmu na vsi.

a teď kdo z nás je přínosnější pro společnost?

dáváš nezodpověditelné otázky

fotbalový hřiště

fér ceny (cizince sou až dole)

Ovocná továrna, projekt Mone, je ruina. Stojí v zarostlém poli a kadí v ní krávy. Od oka ji čeká stejný osud, jako nespočet domů a dalších architektonických monstrozit napříč Himalájemi. Vyroste železobetonová struktura... a pak dojdou finance a sto let se čeká, než ji místní rozkradou a zbytek pohltí příroda.

povrchová úklidová četa

s prckem doma se nenudí

Ukázalo se, že Omak dnes také zůstává na vsi, nikoli ve městě. Calingův domek má pokoje, z nichž jsem jeden dostal. A konverzace se dostala až k prostituci v Čechách. A Caling je nadšeným průvodcem.

Tohle je přírodní voda. Organická zelenina. Lokální stará paní.

je přírodní nebo organická?

DÁŠ POKOJ

💋

17 zobrazení4 komentáře

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

4 Comments


No to je žůžo dobrodrůžo 😁

Like
Voita
Voita
Aug 23, 2023
Replying to

To si počkej na dnešek 🤣

Like

Strejda
Strejda
Aug 23, 2023

Ja som zo Stredozeme samozrejme. Za Kremnicou je kameň od mudrcov a ten označuje, že sme stredom Galaxie, alebo možno aj celého vesmíru.

Like
Voita
Voita
Aug 23, 2023
Replying to

Středozem je solidní volba! O centrum vesmíru si možná budete muset střihnout s Wallace, kde jsme byli loni na kole (https://flic.kr/p/2nUPUPN). :D

Like

Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page