top of page
  • Obrázek autoraVoita

Roztříštěná Kultura (APd7)

Nedělní milost byla udělena skrze absenci končetin rozlámaných kolem pomalého, leč nezadržitelného pokroku.

Druhý kamion dorazil poměrně brzy ráno

kdykoli před obědem je brzy

a oběd se podává okolo druhé odpo

a vydržel nám na frenetickou hodinku posilky. Týmové morálce se dostalo takového nakopnutí doručením hydraulického zdvižného vozíku, že všechny mnoho-tunové mašiny z náklaďáku snesli na ramenou. Obdivuhodný výkon, i rozložený mezi tucet chlapů.

Ale celá výrobní linka se začíná rýsovat a já jsem zvědavý, jesli tu budu i pro její křest, než mě nevyhnutelně dožene čas. Myslím, že to bude těsný závod.

Včera dorazil další chlap

naštěstí Indům nevadí zdravá dávka mačkání se

v pokoji nad krámkem už musí být noha na hlavě

což způsobilo zajímavý rozkol. Dva původní inženýři z AIM Technologies, Katonovy dodavatelské firmy, pochází ze Západní Indie. Což ve zkratce znamená, že tu nejedí místní jídlo. Něco jako rozmazlená rodina z Čech, očekávající, že v Itálii dostane na pizzu ananas. AP je tak daleko od centrální Indie, že se až sem obchodníci s kořením nikdy neobtěžovali; používá se zde o poznání méně oleje a chuťově je jídlo bližší tomu našemu, než subkontinentální Indii.

S dvěma protřelými inženýry to není zas takový problém. Věří totiž, že peníze jsou až na prvním místě a tak, po ranním čaji a sušence, poměrně ochotně pracují celý den, jen s přestávkami na malé svačinky a pití. Večer si pak sami vaří podle svého.

Tenhle nový inženýr ale pochází z Centrálního Severu a místní jídlo mu nevadí; naopak ho vyžaduje a to třikrát denně ve sloních dávkách.

takový extravagantní požadavek

šílenej chlap, tenhleten

A tak ho Katon musí živit, aby neutekl zpátky domů...
V Pasighatu nejsou nákupní centra, ani velké, specializované krámy. Nejbližší se dají najít po čtyřech hodinách jízdy v severním Assamu. Malé místní krámky prodávají pouze věci, po kterých je poptávka. A jelikož Katonova bude první továrna svého druhu v oblasti, tak jakákoli chybějící součástka znamená buď týdny až měsíce spoždění - na elektrický trafo pro druhou továrnu na ovoce v horách tu čekali měsíc, a další měsíc na jeho správnou verzi, nebo zdravou dávku kreativní improvizace - dnešní večer jsme s inženýry strávili u místního elektrikáře, kterému s pobavením probírali jeho archivní nabídku a chovali se jak Evropský kuchař v Asii; vy používáte jen jeden typ brambor? Tak já je uvařím, upeču a strčím do salátu. Však si toho nikdo nevšimne, no ne?byl jsem nemilosrdně uloven x.x

Byl jsem představen dalšímu tuctu příslušníků rodinného klanu; Pasighat je pojmenován po klanu Pasi, což znamená že dobrá polovina města je s Katonem, který je Pasi, nějak spřízněná a tak šance, že by nám došly nové domy a nové obličeje k představení, je mizivá. Zbaběle během těchto zběžných setkání kývu a mumlám, plně si vědom toho, že moje jmenné schopnosti jsou vytíženy na maximum postupným učením se jmen členů Katonovy nejužší rodiny.

Jedním z nešťastných vedlejších efektů cestování je, že jsem se stal Olympijským přeborníkem na absolutní hluchotu v případě jmen v mém okolí.

lidi se kolem mě míhají rychleji, než kilometry pod nohama

pěkně trapná výmluva

je to *tvoje* práce si je pamatovat, mozku

je to *tvoje* práce mi dát důvod, srdce

dejte pokoj, oba dva!

**a ty jsi kdo??**

17 zobrazení2 komentáře

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

댓글 2개


Strejda
Strejda
2023년 8월 21일

S tou továrňou to bude aj s Happy endom? Neviem sa dočkať rozuzlenia príbehu.

좋아요
Voita
Voita
2023년 8월 21일
답글 상대:

Poví jen čas! A jelikož ten dopřáný v AP mně je dosti skrovný, tak nevím nevím... bude to napínavý! ❤️‍🔥🤞🍀

좋아요

Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page