top of page
  • Obrázek autoraVoita

Schovávaná s Monzunem

Na jih od KTM leží kopec, pnoucí se 1.000 metrů nad město. Od chvíle, co jsem se vrátil do údolí, mě přitahoval pro pěší výlet. Ráno nepršelo, ale mraky visely proklatě nízko a pohlcovaly většinu hory. S těžkým srdcem jsem musel připustit, že dnes není ten správný den na výstup... tak vysoko.

mraky / Jamacho

Nejbližší lesnatý okraj údolí od Thamelu leží 5 kilometrů na západ a byl proměněn v Lesní Rezervaci Nagarjun. Jeho vrchol je poloviční výšky Bhasmasury, jižního obra, a nachází se v příjemných 2.128 metrech, což mi dávalo šanci urvat výhledy, pokud se mi podaří se tam dostat.


První zastávkou však byla vyhlídka na Kathmandu u osamělého stromu. Dorazil jsem o několik minut dříve než přišel první výbuch monzunu. Místo leží sto metrů nad údolím a nabízí úžasné výhledy, ať už z houpačky nebo mimo ní. Posadil jsem se, objednal si kávu a připravil se na natáčení akorát když monzun udeřil na údolí.

1:0

houpačky u Jednoho Stromu

V jeden moment přede mnou leží Kathmandu.

Následující okamžik není vidět ani prd.

Úžasná podívaná, zejména když jsem schovaný pod střechou.

Zanedlouho se výhledy vrátí, s posledními ostrůvky deště rozesetými údolím.

Krajina se mění tak dynamicky, že se nemám šanci nudit.

monzun nad KTM

v centru kopec Swayambhu

Pokračoval jsem dál, určujíc si cestu podle okrajových náznaků na mapách. Míjející mě početné skútry značily, že jdu správnou blátivou cestou. Nechtělo se mi lézt 500 výškových skrze džungli, zvlášť když se monzun vrátil pro nášup.

1:1

cesta do mraků

/ silniční válečník

Na vrcholu parku se nachází Jamacho, vyhlídková věž a malý chrám. Déšť se zákeřně blížil hned ze tří stran, ale o pár minut jsem ho předběhl.

2:1

GG

Jamacho kaplička

"Ekskúůs mi... čtyři hodiny, jde se dolů! A... natáčení zakázáno."

Prodejce občerstvení mě svými pokyny zaskočil. Jasně kontrastovaly se svobodou pohybu na zalesněném vrcholu. Časosběr jsem už ale měl natočený a monzun se blížil jak naváděná raketa vzduch - Vojta a tak jsem pokyn přijal se zasmáním a vyrazil dolů. Po celý čtyřkilometrový sestup hustě pršelo a tak myslím, že jsme partii skončili s vyrovnaným skóre.

Jamacho výhledy

Ukázalo se, že z přední strany kopce, kudy přichází většina lidí, se prochází vojenskou oblastí a je za to účtován poplatek. Moje klička z druhé strany byla zdarma. A ještě jsem se skamarádil s párem pijavic, které se nechaly vynést nahoru. (Noha, přísahám, mi krvácela až do osmi večer!)

vojenský vstup na okraji města

Z Jamacho bylo všechno z kopce a posléze Pathao přímo do mé oblíbené restaurace na večeři. Kdo by odolal?

Biryani / pracoviště

Oznam: Na Flickru jsou opět veřejně přístupné fotky! Mrkni a jestli se ti dnešní příspěvek líbil - pošli ❤️ dole v rohu. Díky!

5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

Comments


Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page