top of page
  • Obrázek autoraVoita

Sikder

Včerejšek byl jedním z oněch výjimečných večerů, kdy jsem vypnul už před jedenáctou, jak jsem byl unavený. Podařilo se mi i zapomenout do deníku zahrnout večerní výkvět hlouposti, když jsem vyzunknul litr vody a dobrých deset minut mi bylo na zvracení.

Tak, teď je seznam kompletní."Ahoj, brácho
"Nechci motorku, dík
"Tak čau

typická konverzaceS bolavejma nohama a nosem jak protrženou přehradou (klimoška), co sem měl dělat? Jezdit po okolí na motorce mi přišlo zbytečný; je tu stejně pěkně, jako o deset kilometrů vedle, což jsem si včera experimentálně potvrdil. Zaklel jsem se, že si nepůjdu prohlídnout stoletej strom sedm kilometrů daleko, ale to znamenalo, že jsem neměl žádný cíl.

Netrvalo dlouho, a jeden jsem si našel.V současnosti je v širokém okolí pouze jedna výšková budova. Stejně jako pro adrenalinovou zábavu tu je jen několik jet skis na vodě; turismus se sem již dostal, finanční injekce tak úplně ne. Bengálská střední třída má rozhodně prostor k růstu.

Resort leží na východ od Kuakata a tak jsem ho začal z povzdálí obcházet jako novinář vyšetřující zločin.V okolních vesničkách má každý domek svoje vlastní bahenní jezírko, aby se vesničani mohli večer trochu zašpinit a na topení zvědavejch cizinců. Ale určitý zločiny je lepší nechat nevyřešený."Nemáme tu kávovar. ...ale můžeme smíchat několik sáčků nescafe a udělat z toho americano.

to je horší než všechny moje včerejší nápady dohromady

"Jasně, proč ne.

vrahu!Přišlo mi patřičné budovu navštívit, když už jsem strávil tolik času jejím prohlížením si. A i když kafe bylo tak zlý, jak to zní, číšníci uměli Anglicky a nechtěli se fotit, což u mě hotel okamžitě zařadilo mezi skvělá místa.

Podle všeho zde jako zákazníci převažují zahraniční pracovníci, kupříkladu čínský tým starající se o nedalekou jadernou elektrárnu.

Ale stejně jako s tolika dalšími projekty v oblasti, i tenhle hotel otevřel, jen co to šlo; ihned po dokončení prvních několika pater. A od té doby není dostatečný rozpočet na doražení vrchních pater a tak tam jen sedí, skeletony bez oken či vnitřností, s větrem vymetajícím ptačí suvenýry a korozí rozebírající, co nikdy nebylo.

západ slunka

...kde???

Nikdy tu nebylo ani sluníčko; přijde mi, že Daka je moc blízko a oblak tu nikdy nezmizí. Je to škoda a jeden z důvodů, proč jsou Bangladéšské nejlepší pláže daleko na jihu země, kterýmžto směrem zítra pomalu zamířím i já.

9 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

Commentaires


Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page