top of page
  • Obrázek autoraVoita

Skrze Assam, den 3

Assam je zespoda zelenej a zvrchu šedivej. Dva ploché disky bez jakýchkoli rovinu narušujících elementů, snad s výjimkou okolí Guwahali. Je tu půl tuctu přírodních rezervací, z kterých po stranách vypadávají sloni a nosorožci. Ty jsem vynechal, ale popularitou jsou chrámům přinejmenším rovny.

kačeny na pochodu / prázdné - čisté - ulice

Šedé ráno na severu, Dibrugarh. Druhý kolo budíčku na kolech před šestou. Úplně mi to nemyslí, ale překlopotám pár prázdných ulic na poslední autobus. Mikrovan. Dvakrát si říkám, jak se jede fajn a už už usínám, když přesně v ten moment se věci zvrátěj; poprvý mě přesouvaj do jinýho mikrovanu, podruhý na mě posaděj polovinu vesnice. Pak už radši nespím.

šedavý břeh řeky

přes bezbřehou Brahmaputru

Hranice s Arunachalem, podél které jedeme, je snadno poznatelná; kopce v mlžném oparu, z kterých jedna za druhou vytékají divoké řeky. Ale během několika hodin jsme bez nehod až v Jonai, městečku na hranici s Arunachalem.

první kopečky Arunachalu


nedělní trh pod otevřeným nebem

Čistím si u krajnice zuby, když mě dožene Katon - mladej kluk vojácký postavy i sestřihu, byť si prý vlasy mojí délky nechal sundat necelý dva měsíce dozadu. Ve chvilce nepozornosti mi do batohu za vůní pasty nalezou mravenci. V Japonsku mi jednou ve stopnutém autě lezli jak lištičky i z rukávů, jen jsem se je tehdy snažil nenápadně zabíjet a cvrnkat z okna...

týden starý kamenný přeliv


a z minulé noci - museli jsme obklikou na dálnici

První checkpost projedeme na huróny; Katon má velký, černý 4x4, kterým tu většinou jezdí buď politici nebo mafie (nezřídka v tom samém autě) a tak ho staví až na druhé, menší stanici, kde si všimnou mojeho obličeje svítícího z okna. Tak tentokrát žádný razítko v pasu.

loni jsem něco podobného chtěl přebrodit na kole pod Shastou

tenhle si jde, kam se mu zachce

Po pravdě mi to po dvou nocích na cestě dvakrát nepálí, a tak se tiše vezu a poslouchám erudovaný výklad o historii (Britové 'klepali' třikrát - do třetice všeho dobrého, doklepali se), současných problémech (vláda v Delhi místní ždímá úplně jako Britové ždímali Indii, a chce víc) a Katonových podnikatelských snahách typu sepsání místních pamětí a příběhů nebo plány na vývoz ovoce, které místní nedokáží ani z poloviny spotřebovat.

ALF!

někdoo pro adopci?????......

je moc kamaráckej.....

🥺

A tak jsem vstoupil do země, kde tygři kradou děti ke svačině a hadi polykají dospělé. Pro jedou jsem rád, že nespím pod stanem.

Obratem jsem byl představen nejbližším příbuzným; přes dvacet nových jmen a tváří. Budu se na to muset vyspat a zítra si dát druhý kolo.

16 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

Comentarios


Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page