top of page
  • Obrázek autoraVoita

Směr domovina

V Bratislavě jsou 4 hostely. Dva se po absinthovém deliriu jmenují Sloníci a očekávání do puntíku splňují. Třetí je kapsulový, jeden z prvních v Evropě a nad veškerá očekávání. Bývá plný, je třeba ho rezervovat s předstihem. A poslední je někde mezi; a tam většinou skončím. Je ve vstupu do dvora a když člověk neví, tak chvíli tápe. Výhledy na zasněžený dvorek jsou na druhou stranu poťešující. O něco míň už ruský dřevorubec, který na posteli pode mnou každou noc kácel lesy, až sem z toho měl mořskou nemoc. Po roce spaní na samotce v pokojích dosti nezvyk.

ponurá hranice / kostel na každém kroku

I víkend ještě prosněžil, takže další stream jsem sprostě vzdal. Stejnak jsem v Bratislavě byl pracovně; s klukama jsme vymýšleli, jak co nejlépe zpracovat materiál, který jsem za uteklý rok nashromáždil. Energie i chuť jsou. Už zbývá jen vyčkat, co si o našich aspiracích bude myslet nesmlouvavá realita. Z léta máme pěkně postříhaný promo video z Nepálu, které Saheen zasílala sponzorům z UN. Striktně mezi námi. :)

Slovenský Národní Rozhlas / vchod do hostelu

Po víkendu už zbývala jen poslední cesta - autobus do Prahy; po Evropě se jezdí v pohádce. Příjemné sedačky (namísto kovu či levného plastu), vyhřívaný a udržovaný vůz (má všechna okna, která lze zavřít), cesta trvá přibližně podle jízdního řádu (nikoli dvojnásobek), polovinu cestujících netvoří dobytek (dvounohý, čtyřnohý i okřídlený) a jde spát, aniž by člověk riskoval, že ho průjezd výmolem v plné rychlosti katapultuje na druhou stranu vozu, či rovnou ven otevřenými dveřmi. V kontrastu si ale neudělá známé po celé trase autobusu, sborově nezapěje místní odrhovačky a během pauz si sám platí jídlo i toaletu.

zimné ráno v Bratislavě

Okolo Bratislavy pěkně, Brno ještě šlo, v Praze studeno a zataženo - šli jsme si sednout s kamarádem na pivo a probrat Českou Bídu, Nejhorší v Evropě - nakolik jsme ve všem průměr a mezi dvěma stranami, v lamentování na nás nemá nikdo. A tak tu zůstávám na zimu, abych si zakořeněné dojmy buď utvrdil, nebo vyvrátil. Myslím, že to bude nanejvýš poučná zastávka.

sníh a Vánoční vanilkové pivo

U nás na severu bílo... což je krásné přivítání. Prázdné ulice jak v Riyadhu, jen z druhé strany temploměru. Ale spousta aktivit a koncertů před Vánoci, tak budu mít možnost být Evropsky společenský. Po Himalájském chaosu to bude pěkný kontrast.

2023 SIM sbírka / zkulturňování

Pro deník to znamená, že se mnou bude zimovat a stane se z něj občasník, včetně bonusového obsahu. Na druhou stranu budu mít šanci ho trochu učesat a rozjet projekty, které věřím, že mou tvorbu dostanou trochu blíž nejen k vám, nejskalnějším čtenářům :) A samozřejmě je nejvyšší čas začít se připravovat na příští sezónu, která bude o to větší, bláznivější a odvážnější!

65 zobrazení10 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

10 Comments


Buď oslaven den tvého zjevení, jestli stihneš P😎rahu dej mi vědět

Like
Voita
Voita
Dec 11, 2023
Replying to

Jo to jo 😆 Ozvu se!

Like

Strejda
Strejda
Dec 07, 2023

Mám Ban na Twitch už navždy a preto len na toto reagujem. To je veľká škoda, čo robiš tento víkend? Mám čas od piatku do nedele.

Like
Voita
Voita
Dec 07, 2023
Replying to

Neblazni, zas za takovou cestu nestojim :) ale kdyztak dal pis do SZ na Discordu...

Like

Strejda
Strejda
Dec 07, 2023

Čauko, a škoda, že si nedal vedieť, sme mohli aspoň na obed skočiť.

Like
Voita
Voita
Dec 07, 2023
Replying to

Ahoj, je to v novinkach a na streamu sme rikali! Meli sme mini sraz se Slimem a Keivem... Priste ti napisu rovnou =)

Like

Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page