top of page
  • Obrázek autoraVoita

Spirituální sobota

Třetí pokus se zadařil a já vstal dost brzy, abych mohl jít uvést slunce do údolí.

Ironií je, že včera večer se na ubytovně sešla skupina Hrdinů: jeden zamyká dveře, druhý otevírá okno (v noci je venku 7°C), třetí chrápe, a každý se aspoň jednou za noc probudil a motal se po pokoji.

Stručně řečeno, moc jsem toho nenaspal. Ale spánek je věrná milenka, která nestárne a neunaví se. Zítra, nebo příští rok, bude vždycky čekat, usmívat se, připravená mě přijmout.

mini výšlap za východem sluníčka
nový den, nový pes

Slunce dneska mělo jako na potvoru spoždění, a tak já na něj čekal skoro hodinu. Úplně sem to neodhad. Bude z toho pěkně dlouhý časosběr. Ale bylo to hezké ráno a nakonec jsem se usmířili. Víc fotek na Flickru.

ranní výhledy


rozmanitost chráněné fauny

čepování vody

stupy u silnice

Vyrazil jsem se do lesejka v horní části údolí. Je to malý ráj ve stínu zeleně, se skotačivými potůčky, které stékají z... pouště? Marsu? Některé otázky jsou nejlepší nezodpovězené. Přes tu je o dobrých 20 stupňů víc; dost teplo na to, abych i já strčil nohy do vody!

přesun do zeleně


nenazdobený Buddha


výhled na město

Později jsem se setkal s Singayem a jeho přáteli ze svatby. Dohnali mně u Shanti Stupy, což by bylo mnohem lepší místo na východ slunce. Někdy příště. A přijeli autem! Známky pokroku.

"Byl jsi už na hradě? "Jasný. "Tak jedem na pivo.

Kluci to měli na háku. A tak se moje pozvání na šálek čaje změnilo v malou párty v motorkářské kavárně. Ta ironie.

Pivo je dovážený z Kašmíru a je silný. A já byl pozadu se spánkem a jídlem. Netřeba dodávat, že ze mě brzy byl pilný skautík. A tak, když kluci odjeli pro své mamky, já si šel dát reset.

Shanti Stupa

Večerní plán byl vrátit se do Síně Slávy. Součástí vstupenky byla světelná show a včera se mi nepodařilo najít pozdní autobus, který by mě tam odvezl. Dnes jsem se neptal, ale na jeden rovnou nastoupil. Nejel správným směrem... ale vzal mě na polovic cesty, a abych to měl za sebou, zbytek jsem došel.

Na zahradě mají nainstalované dvě malé obrazovky a několik nasvícených pomníků. Hrdinský hlas vyprávěl příběhy bitev zobrazených uvnitř, s dramatickými záběry a CGI běhajícími na obrazovkách. Lidé tleskali každému hrdinovi, který byl představen, a show doplňovali zanícenými výkřiky "Jai Hind".

Na závěr zazněla disko píseň, kterou si všichni broukali, a - nevyhnutelně - národní hymna.

Budou si Evropané někdy prohlížet podobné filmy o ukrajinských hrdinech, kteří kontinent brání před Ruskem?

kavárna z Mad Maxe

Singay, kamarádi a Kašmírské pivo


večerní výlet

prostranství se světelným představením

Zeptal jsem se dobrého tuctu aut všech velikostí, jestli mě vezmou nazpátek do města. Ale z průzkumu vyplynulo, že nešťastnou shodou okolností nikdo nemíří do toho jednoho místa, kde se všichni turisti shromažďují.

Nakonec mě vzal jeden z mých; další cestovatel, na Royal Enfield motorce, vybavené na pouť horami. Mít vlastní list životních přání, cesta na takový mašině by na něj obratem přibyla. Celý Ladakh je rájem motorkářů a možná že to je, co Indická armáda ochraňuje. Premiérová národní turistická destinace pro aktivní, outdoorové dovolené.

48 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

1 Comment


s tebou se vracím ke kořenům

Like

Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page