top of page
  • Obrázek autoraVoita

Tajemství mezi mraky

Není divu, že včerejší večer byl ezoterickým zážitkem plným stínů, nezodpovězených otázek a prchavých domněnek. Majitele hostelu a jediného dobrovolného anglického mluvčího totiž vlny přívalového deště uvěznily na půli cesty domů. Ráno jsme si pod přikrývkou huňatých mraků popovídali.

ráno

hostel

V okolí je pár zajímavostí, které se dají navštívit pěšky. Bezpočet více a méně významných klášterů a vodopádů, které se předhání v zabírání každého volného svahu. Kláštery mi začínají splývat a chodit se dívat na vodopády za monzunu mi přijde jako extrémní forma masochismu. A tak jsem zabrousil na hradní ruiny; Tibet a okolní státy po Evropském vzoru skládaly kameny do mnohametrových formací. Podobně jako u nás se i místní potomci následující staletí bavili jejich ničením a rozebíráním kamene po kameni. Jen v Bhútánu snad něco zůstalo...

Rabdentse ruiny

sídlo místního vladaře

asi 50 let...

Kus pod ruinami jsem narazil na voliéru, která mě zabavila na pěkných pár hodin...:::
MORE bird photos (DSLR album)

cluckin crazy (kompletně vykvokaný)

Brzy posléze se vrátil monzun se zanícenou ukázkou obnoveného nadšení a já většinu odpoledne pendloval mezi náklady vláhy z nebes a fixy teplým čajem v marné snaze udržet své niterní tekuté Ph v rovnováze. Sikkimský masala chai mix je nejlepší, co jsem letos chutnal.

pohlceni mrakem

když budeš zlobit, zamkneme tě na petlici

Hotýlek mezitím ožil; přijely dvě Indky a vyhodily mě z ubytovny. Což považuji za nefér, jelikož jsem právě prošel poctivou monzunovou koupelí a místní DB je bez cibule, takže jsem prost veškerého zápachu. A stejně by mě ani neviděly, protože déšť skutečně odvál z našeho kopce elektřinu. A tak znovu sedíme se svíčkami a zádumčivě koukáme na protější svah, koupající se v elektrickém světle.

23 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

Commentaires


Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page