top of page
  • Obrázek autoraVoita

The Bamboo Resort, den prvý

Pár let nazpátek jsem s tehdejšími cestovatelskými kamarády sjížděl Mekong v jižním Laosu. Byla to moje první cesta v kajaku a tak asi nepřekvapí, že jsme se s kamarádem převrhli. Byli jsme blízko mělčiny, takže jsme se neutopili, ani nás nesežrali krokodýli. Ale kamarád si propíchnul nohu...

Místní, co nás provázeli, mu ji expertně ošetřili; vymáchal si ji v Mekongu a pak mu ji obvázali kuchyňskou smršťovací fólií. Od jednoho z nich dostal kroksy náhradou za ty, co mu uplavaly a směle jsme se pokračovali dál.

Pointa příběhu je zřejmá - smršťovačka je univerzální medicína.

Bamboo Resort

zástava krvácení po pijavici. ženská tečka v podobě ubrousku.

Posledních pár dní nabírá monzun na obrátkách. V Kathmandu pršelo hlavně přes noc a hodinku až dvě přes den. Když jsem bydlel ve Vietnamu na pláži, tak s náma monzun hrával blitzkrieg; čistý nebe během pěti minut komplet zčernalo jako zuby dlouholetého závisláka na afghánským žvýkavým tabáku. Za dalších pět minut veškerá voda emigrovala naším směrem a nebe bylo znovu čistý. Do minuty jsme uschnuli...

V Sikkimu déšť není tak prudký, ale o to je vytrvalejší. Prudčí sprchy střídá mrholení a naopak prakticky bez přestávky.

výzdoba


Zahrádku jsem vlastně nikdy nespravoval. A to ani v Japonsku, kde je sbírání zeleniny druhou nejběžnější Workaway nabídkou hned po uklízení hostelů. Naštěstí teď nic nekvete a nic se nesází a tak nemám moc co zkazit. Vyplít záhonek ještě zvládnu, taktikou spálené země. Všechno, co se zelená, vyšlu na poslední výlet směr kompost. Excelentní společnost mi dělají pijavice a déšť, často dohromady. Ideální dovolená.

Z tohohle...

...totok. Sem z kola venku!

Tři dny. Tak schválně, jestli se nezblázním, nerozpustím a nedojde mi krev.

13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

Comments


Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page