top of page
  • Obrázek autoraVoita

The Bamboo Resort, den třetí

Chceš i ty mít bezva společníka na cestu? Dovol mi představit ti model mladý Ital, verze 21. století. Nalezneš ho uspokojivým v řadě oblastí: vtipný, vrozený lamač ledů, vždy v dobré náladě, připravený pomoci. Ideální pokud se občas potřebuješ za někoho schovat a oddechnout si od všech těch lidí, ptajících se, odkud jsi?

Bonusem nabízím jednoduchý test autentičnosti: dej si s novým společníkem sraz v určitý čas. Popros ho, aby něco malého donesl a přitom zařídil pár věcí, jako třeba noční odvoz domů. Pokud se mu ani jedno nepovede, máš zaručeně pravý model! Bude ti nejlepším přítelem ještě několik hodin poté, co se každý vydáte vlastní cestou.

V současné nabídce cestovních partnerů se jedná o sázku na jistotu.

recept na můj nejoblíbenější čaj. rozmělni na prášek, poměr uprav dle chuti.

nenápadný špeh v Budhistické svatyni

Jacoppo mi připomněl starého kamaráda z Japonska, s kterým jsme se šplhali na Fuji. Bohužel to byl jediný kopec v celé zemi, na který v té době díky koroně bylo ilegální lézt. Ani jeden jsme netoužili po 70.000 Kč pokuty, roce vězení a deportaci a tak jsme se u cedule, škodolibě zapíchnuté až v téměř 3.000 metrech, otočili a mašírovali zpátky dolů.

Asi půl roku předtím jsme společně pracovali na dětském táboře a součástí přípravného týdne byla přednáška o Pěti Jazycích Lásky. V té době jsem ji poctivě odignoroval, odkojen českou školou; hlavně se neuč, co po tobě chtějí! Ale v temných ranních hodinách sestupu lesem zpět mezi zákonů dbalé Japonce jsme se k tématu obloukem vrátili a jako noční můra se mi zavrtalo do mysli, a od té doby mě pomalu, se zadostiučiněním formuje.

Detaily v Byznys Třídě; pokud jsi s tématem obeznámen/á, můžeš přeskočit. Pokud nikoli, doporučuji ofiko web a jeden z kvalitnějších doprovodných článků (AJ).

plody práce jiných lidí >.>


Do třetice všeho rozmanitého; to je jazyk, kterému rozumím. Bylo rozumné počasí a tak jsme dneska vyrazili do terénu fotit. Okamžitě mě napadlo, že půjdeme dělat reklamní promo fotky lidí užívajících si krás hotelu. Znáte je, ty z letáků cestovek. Neuvědomil jsem si ale, že jsme v eco-resortu a lidé tu jsou pouhá potrava pro květiny. Pumpa na finance. Švýcarská majitelka sem skrze vlastní cestovku přiveze turisty, skrmí je, a domů si odveze jejich peníze. Aspoň se to tu tak šušká...

A tak zatímco Sunita, hotelová manažerka, obletovala s mojím foťákem kytky, já aspoň párkrát vyfotil ji.

reklama...

nebo... hrob? je to... symbolické?

pardon 😉
Jde mi kousavý tón? Přirozeně jsem ho přebral od Billa, jehož knížku jsem dočetl. Nelichotivé zrcadlo vlastního humoru, musím říct. Místy jsem měl náběh na deprese, jelikož jsem se zároveň poznával a zároveň mě jeho vtipy doháněly k zoufalství. Není nad trošku čistého vína a sebezpytování.

Procestoval a nemilosrdně okomentoval téměř celý svět; už se těším, až si najdu jeho názor na Evropu. Jsem zvědavý, jestli se mu podaří dosáhnout našich smrtelných dávek skepse.

četl jsem o Indii v KTM, takže jedině fér výměna

usmíření

představ si ... svět za hranicí ... mého dohledu ...

Kangchenjunga, dominanta na východní hranici Indie a Nepálu

A tak poklidně uplynul poslední den v Sikkimu... tady už jsme byli, ne?

Podaří se mi zítra konečně vyjet?

A co na to Jan Tleskač...?

14 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

Comments


Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page