top of page
  • Obrázek autoraVoita

Víkend v Riyadhu

V plánu bylo streamovat, ale pak jsem se nedokázal vzbudit.

A tak jsem to vzdal a sobota byla ležérní. Suma sumárum... jsem celý den čekal na domácího, aby mi vypral prádlo. O půlnoci, když už sem byl docela otrávenej, ho konečně strčil do pračky... a za pět minut vyndal, vypraný. Čučel sem jak vosa na čmeláka. Tohle doma nemáme, ptal jsem se.

jediný motorky v Riyadhu rozvážej jídlo / prací den

V mezičase jsem aspoň sepsal svý postřehy z prvního dne školení o Islámu (tady) - a nahrál komplet fotky z Bangladéše, Hunzy i výletu na Okraj světa (tady). Jsou vidět buď bez přihlášení, nebo v příslušných albech, jinak se pletou s fotkama z deníku :)

zpátky na začátku

selhanej pokus o stream a keška

Neděle, stream, druhej pokus. Spala pro změnu SIMka. Jsou tu tři operátoři... a rozhodně sem se netrefil. Zainu je lepší se vyhnout; na letištích maj stánky všichni, udělej dva kroky navíc a třeba se připojíš líp, než já.

Víc netřeba dodávat.

pákistánský kulturní týden

místní hasiči sou kanárci

Byla neděle (místní verze pondělí) a první den nového školního semestru. Pro trosky streamu to znamenalo klid v ulicích, nikdo mě za pohoršování veřejnosti nezatknul, což se mi poměrně ulevilo. Horko, zavřený krámy - obrázek o hodně věrnější televizní představě arabského poloostrova, než plné davy pod zamračeným nebem, které jsem potkával v týdnu. Ale samozřejmě nám to k ničemu nebylo, jen co sem vlez do taxíku, abysme přejeli do vedlejší destinace, data zůstaly pod hradem, padlý za arabskou svobodu.

úplně sem tyhle vídal v Pákistánu denně

100% podle reality

Ty přejezdy tu jsou snad nejdražší položka; jednotlivý popojezdy jsou sice okolo 200 Kč, ale nasčítávaj se rychle, protože každý místo je v jiným koutě města, na kilometry daleko. Chtělo by to bandu a auto vždycky naplnit...

drama v parku

lovci jídla

Přeplněnej obchodních center a módních způsobů trávení večerů, zavítal jsem dneska do jednoho z parků. Akorát začal kulturní týden soustředěný na Pákistán - včera jsem prošvihnul Súdán, co se dá dělat. Tohle mi aspoň přišlo jako poetická douška k mé pouti Himalájemi.

Při prvním průchodu jsem to nicméně ani nepoznal.

Až při druhém jsem si všiml stánku se samosami, krámku s patřičným oblečením a dalších drobností.

francouzskej hip hop (sai potřebovali vyvážit kultury)

Jak poznáš Araba od Pákistánce?

Prostor, který si okolo sebe při sledování kulturního vystoupení vytvoří jeden Arab hbitě naplní tucet Pákistánců.

pákistánský průvod

... byl upřímně pěkný

až na přehršel bodyguardů

jeden vlezenej na *každý* fotce

Představení obleků a tanců ve stylu američanovi trvalo asi patnáct minut. Pak zapěl několik písní progresivní Pákistánský zpěvák, který z polovic připomínal techno. Briskně ho vystřídal DJ a já radši šel o dům dál...

Karacký čaj - černý čaj s kardamomem - na zakončení noci

Nejpřekvapivější okamžik dne: při vstupu do aerálu mi kontrolovali batoh. Měl jsem u sebe oříšky, což byl problém. Vstup je zadarmika, ale předpokládá se, že se uvnitř člověk nadlábne a napojí. Takže oříšky velký špatný, a to i pro mě. Protože balení to je velký, skoro plný a já se ho nechtěl vzdát. Rozhodnut schovat ho někde zvenčí u plotu a při odchodu křoupáčků znovu nabýt, zamířil jsem k východu. U toho mě zastavil policajt, že proč jdu hnedka ven. Vysvětluju problém... a týpek mě otočil. Ořechy ať schovám do báglu a jdu. Že turisti jsou v jeho zemi vítaný a že chce, abych se tu cejtil dobře. Překvapil, pomohl, potěšil.

7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

Comments


Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page