top of page
  • Obrázek autoraVoita

We are the World (APd3)

Už tě někdy... vzbudili v 5:30 ráno, po padnutí do postele okolo půl druhé? Prozradím ti, stojí to za to starou bačkoru. Katonův táta vrazil dovnitř - Indové sdílí požehnanou formu ignoranství vůči všem ostatním žijícím bytostem v jejich okolí, obzvlášť když přijde na chrchlání, flusání, hlasité telefonáty, a mluvení obecně, byť jejich schopnost prospat láskyplnou štědrost ostatních nemá rovného - a začal nám všem den.

Můj nenahozený mozek se informaci pokusil zpracovat, vyhodnotil ji jako sci-fi, a znovu se vypl.

domácí pesani

Bruce / Polar / Ika

o skok horší karma

Čímž jsem spálil jediné dvě hodiny, kdy se horko a vlhkost držely na úrovních shodných s lidským životem.

Následovala osobní verze monzunu.

těžkopádné řešení


O osmé jsme již byli na cestě potkat dva inženýry, kteří následovali náklaďák napříč Indií.

Co nedorazilo byl vozík (a pár dalších drobností) na přesun těžkých mašin. Arunachal je oblastí primárně obývanou domorodými kmeny - situace nikoli nepodobná jejich Americkým protějškům ve více ohledech, než by se mohlo zdát. Jednou z nevýhod je absence pokročilé technik typu průmyslové vozíky nebo ještěrky na tisíc kilometrů.

A tak jsme v hangáru, jenž zatím není vybaven možnostmi jak se zbavit vzduchu, který do něj vklouzává umřít v aerole vlhkého parna, strávili rozmilých pět hodinek meditativní aktivitou tarabení tří tun výrobní linky napříč prostorou.

Přehřál jsem se jen třikrát nebo čtyřikrát, pravidelně se někde usazujíc, abych mohl rychlou pauzičkou resetovat interní systém.

dolazování detailůDrobná nedorozumění se vrší jedno na druhé; absence součástek, názor každého najatého specialisty, že je mu třeba zaplatit nad smluvenou částku z toho či onoho důvodu... práce probíhá prakticky v bojových podmínkách. Poskládat a rozchodit celou výrobu ještě bude pořádný indický biják. Můj odhad šancí je 50:50.

usazování monstra

výběr náčiní

Odpoledne jsme stěhovali starou pračku a novou ledničku do nového domu Katonových rodičů. Inspirován nepálskýma Sherpama, Katon si krabice jednoduše naváhnul na záda a přenesl je. Lednička má přes 36 kilo...

Katonovým prosbám navzdory, jeho rodiče obchod uzavřeli bez něj. A tak, nevyhnutelně, jim ochotný prodavač 'pomohl' k tomu nejvíc nikdo-mě-nechce průměrnému modelu, který byl na skladě.

Jestli to není stejné po celém světě, tak si k obědu dám jednu z mých rychle se rozkládajících bot.

Lednička přišla na 20K INR (5.333 CZK), ale je k ní potřeba kompresor za dalších 10K, protože v elektrický síti není dostačující napětí. A jako s mnoha věcmi v Indii, záruka je spíš vzletným ideálem, než aplikovanou praxí. Koupíš, a v ten moment tě prodavač nezná.

oběd

Katon a inženýři

kuchyně

Thali

Dneska bez deště. Proč se obtěžovat, když jsou všichni doma / v práci / autě. Jestli počasí nemá alespoň primální vědomí a od dob Noeho i latentní nenávist vůči veškerému lidstvu za onen legendární úhybný manévr, tak k večeři zdlábnu svoji druhou v-Indii-koupenou - v-Indii-zničenou botu...

kamaráde... O.O

hrdinky ve stínech

🙏

Alespoň večer byl tichý a plný světlušek v absencí elektřiny ztemnělé zahradě vytvářejících zářivý odraz hvězdné hry nebes nad námi.

8 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

Comments


Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page