top of page
  • Obrázek autoraVoita

Z továrny se stal bzučící úl (APd8)

A tak započalo třetí ráno sólíčka monzunu, neb se nad námi zabydlel a my nespatřili slunce od páteční griluj-či-buď-ugrilován párty. Interně vnímám, že se ze mě pomalu začíná stávat Jožin z Bažin, hnijící zevnitř i zvenčí zároveň. AP v průměru obdrží 2.800 mm deště za rok, efektivně z 90% během monzunu, o dobrých 1.000 mm víc než Japonsko, kde jsem vodníkovi prchal z udice většinu dní mého 8 měsíců trvajícího výletu. (Čechy se nezmůžou ani na 500 mm, Slovensko to dotáhlo decentně přes 600.) Nedostatek vody je tou poslední věcí, které se místní bojí.

prší prší jen to leje...

Dům jsme ráno raníčko opustili krátce po další snídani o pěti chodech. Opuletní hodokvas, i když byla polovina pokrmů pouhými zbytky ze včerejší noci. Ale pokud tu nestráví přípravou jídla alespoň hodinu, tak nestojí za to ho jíst a stěží se kvalifikuje na opovržlivé označení fast food.

Nešťastná to kombinace, jelikož se má interní továrna vzbudila o dobrou hodinu později, když jsme už byli znovu bezpečně zakotvení ve výrobní hale. Hnán zoufalou touhou popustit střevům uzdu, vyrazil jsem vystřihnout si taneček s dešťovými kapkami. Povzbuzen tímto umným vyjádřením, kreativně snoubícím lásku k životu a jednotu s přírodou, našel jsem tovární venkovní záchodek zdánlivě mimo provoz, s dřevěnými prkny v rozličných stádiích rozkladu rozsypaných všude po malé místnůstce. Neměl jsem tak na výběr, než jít ven ven.

Plížíc se podél betonové zdi, zamířil jsem k zemdleným křákům na vzdáleném okraji jinak placatého, a na nízko posekaného pozemku. K mému nemálemu překvapení jsem po cestě narazil na rozsáhlou díru v zemi, jen tak tak zastavujíc, aniž bych sjel do jejího bahnitého chřtánu. K mému ještě většímu překvapení jsem si uvědomil, že bych nebyl prvním, komu se to zadařilo.

Ze dna této zapomenuté pasti na slony na mě zíral pár zoufalých očisek. Pesan byl promočený do morku kostí, třepající se v provazcích nekonečného deště a štěkající svou poslední sonátu. Neštěkal, spíš už neměl energii na vůbec nic, jist si nevyhnutelností konce svých dní lovce slepic.

čas jít svařovat

improvizovaný hlavní vypínač

skutečný ve výrobě

řádný zabírák na hlavu

Když jsme ho vytáhli a Kabom ho ostře vyhnal - byl to sousedův pes, který sem skutečně chodí lovit slepice - jsem udělal druhou zásadní chybu za jeden den.

Se svým chvilkově zapomenutým, ale nyní se v plné síle navrátivším problémem jsem se obrátil na Mone, Katonovu kamarádku, mentorku, příbuznou a hlavní akcionářku továrny.

Bez rozmýšlení označila tovární toaletu, o které mi později bylo řečeno, že stačí odstrčit ty prkna a může se jít do akce, nehodnou mého pozadí... a povolala Kaboma, aby mě odvezl k příbuzným, kde budu mít šanci se vyprázdnit na úrovni domněle odpovídající mé hrdosti a statusu.

A tak se celá továrna dozvěděla, o co se snažím.

Pokud tvoje střeva fungují podobně, jako ta moje, tak si jistě jsi bolestivě vědom/a, že podobně grandiózní odhalení je nejlepším spouštěčem zarputilé zácpy, známým lidstvu. Ale byl jsem zatlačen do kouta. Po deseti minutách jízdy doslova, v bratrancově koupelně.

zdá se, že jezení není borcovo jediným koníčkem / PET forma

Vítězně navrácen nazpět do továrny, dostalo se mi malého potlesku.

Vlastně to byl potlesk za zachránění umírajícího zvířete, které bylo jediným důvodem nešetrného zásahu vesmíru do mojeho soukromí a interních pochodů.

má pracovna

pátrání po kvalitním lassi

vykuřování blech z medvědí kůže

S uklidněným univerzem a zachráněným zdrchaným zvířetem, den nevzrušeně pokračoval ve vylévání si své zahořklosti, zatímco práce v továrně se šinula kupředu pomalým, jednolitým tempem. To mi umožnilo se věnovat přípravě blížícího se vyvrcholení mé pouti horami, návazným krokům a poznamenání si výběru toho nejlepšího z Kmotra z Kathmandu. Kéž pobaví i poučí v novém dni i tebe!

Vzpomeň poslat mně srdce a příběh svým kamarádům sdílejícím vybraný smysl pro humor.

bez zábran, koukám

živitel ---

16 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Česká zima

Comments


Nezapomeň prosím poslat srdíčko, funguje jako ukazatel aktivity. A zvaž sdílení s kamarády. Díky!

bottom of page